Dywany na wymiar – jak dobrać rozmiar dywanu do pomieszczenia?

0

Dywan na wymiar to doskonały zakup do każdego pomieszczenia, zarówno standardowego, jak i nietypowego. Taki produkt pozwala Ci bardzo dokładnie zrealizować swój projekt dotyczący wyposażenia i udekorowania wnętrza. Jest przy tym niezwykle elegancki, solidny – posłuży Tobie i domownikom na lata. Dlatego, jeśli chcesz, aby pokój wyglądał dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś, pomyśl o tym, aby nabyć dywany na zamówienie. Jest spora szansa, że nikt nie będzie miał takiego samego!

Dywan w pomieszczeniu – dodatek czy główny element?

Zacznij od ustalenia, na jakim efekcie Ci zależy. Czy dywan na wymiar ma jedynie dekorować fragment podłogi, czy raczej zakrywać ją na znacznej powierzchni. Pierwsza opcja jest stosowana w przypadku eleganckich podłóg dębowych lub innych, które same w sobie są ozdobą wnętrza. Druga sprawdza się tam, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego lub posadzka ma ubytki, rysy i raczej nie stanowi najsilniejszego akcentu dekoracyjnego w pokoju.

Lokalizacja w pomieszczeniu dywanu na zamówienie

Gdy zdecydujesz już o roli dywanu na wymiar, czas na zastanowienie się, gdzie najlepiej go ułożyć. Tu musisz rozważyć przede wszystkim ułożenie względem mebli i ciągów komunikacyjnych. Dywan nie może leżeć zbyt blisko drzwi, bo jeśli szczelina pod nimi jest wąska to utrudnione będzie otwieranie ich i zamykanie.

Natomiast bardzo popularne jest umieszczanie dywanów w holach, w sypialniach (po dwóch stronach łóżka) oraz pod stołem. Jednak ostatecznie zlokalizowanie tej dekoracji zawsze zależy od indywidualnego pomysłu, układu i metrażu wnętrza, wreszcie tego, jak są w nim rozmieszczone elementy wyposażenia.

Ułożenie dywanu na wymiar względem kanapy

Dywany na wymiar bardzo często leżą przy kanapach, co jest oczywiście jak najbardziej zrozumiałe. Siedząc na meblu wypoczynkowym możesz wygodnie oprzeć stopy na podłodze, nie martwiąc się tym, że zmarzną. Przyjemnie zatopione w runie będą odpoczywały.

Jeżeli dywan na zamówienie leży przy kanapie, to jeszcze kwestia tego, jakie jest jego ułożenie względem mebla. Czy jego nóżki nachodzą na dywan, czy cała sofa lub narożnik stoją na nim? Trzeba tu wiedzieć, że przygnieciony ciężarem dywan z jednej strony zyskuje na stabilności i nie przesuwa się, lecz z drugiej narażony jest na miejscowe odgniecenia i deformacje.

Dlaczego warto wybrać dywany na zamówienie?

Szycie na indywidualne zamówienie dzisiaj nie jest już fanaberią czy luksusem, lecz wyrazem świadomości i jasno sprecyzowanych oczekiwań. Jeśli masz potrzebę uzyskania dywanu, który idealnie wkomponuje się w Twoje wnętrze pod względem wielkości, kształtu, ułożenia, znajdź sklep oferujący dywany na wymiar. Nie rezygnuj przy tym z designu oraz jakości, jaką gwarantuje ręczne tkanie i wyselekcjonowane materiały. Naturalne dywany na wymiar są szczególnie cenione ze względu na to, jak doskonale się prezentują, a przy tym pozostają odporne na zużycie.