Anna Mucha

0
Ile lat ma Anna Mucha? Ile ma wzrostu? Ile waży? Instagram, dziecko, mążą, kariera. Wszystko o aktorce
Fot.: Fryta 73

Anna Mucha jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego show biznesu. To aktorka z bogatym doświadczeniem filmowym, serialowym i teatralnym, a także prezenterka, jurorka i uczestniczka programów telewizyjnych oraz osobowość medialna. Pracowała również w radiu. Bywa kontrowersyjna, zawsze mówi to, co myśli, zawsze piekielnie inteligentna. Urodzona w Warszawie, karierę rozpoczęła już jako mała dziewczynka. Aktorstwo pochłonęło ją całkowicie na wiele lat. Teraz na pierwszym miejscu stawia rodzinę, jednak nie zrezygnowała ze swojej wielkiej pasji, jaką jest granie. 

Anna Mucha: wiek

Ile lat ma Anna Mucha? Gwiazda przyszła na świat 26. kwietnia 1980 roku. Łatwo obliczyć, że aktorka w roku 2022 skończyła 42 lata.

Anna Mucha: wzrost

Gdy oglądamy aktorkę na ekranie wydaje się drobną i filigranową kobietą. W rzeczywistości również nie należy do wysokich osób. Ile wzrostu na ma Anna Mucha? Mierzy 165 cm.

Anna Mucha: waga

Na temat wagi Anny Muchy nieustająco wypowiadają się portale plotkarskie i gazety brukowe. Aktorka wiele lat temu postanowiła zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji sporo straciła na wadze. Jej przemiana trwała zaledwie kilka miesięcy, a efekty tej imponującej metamorfozy utrzymują się do dziś. Ile waży Anna Mucha? Obecna waga pani Anny Muchy oscyluje między 53 a 55 kg. Sama gwiazda podchodzi do zagadnienia z typowym dla siebie dystansem i poczuciem humorem, podkreślając, że nie przywiązuje zbytniej wagi do swojej wagi.

Anna Mucha: wymiary

Anna Mucha nie podaje do wiadomości publicznej swoich wymiarów. Z potwierdzonych informacji dowiadujemy się natomiast, że rozmiar stopy Anny Muchy to 6 US, któremu odpowiada europejski rozmiar 36,5.

Anna Mucha: rodzice

Rodzice Anny Muchy nie są związani z branżą artystyczną. Jej mama, Anna, jest z wykształcenia ekonomistką pracującą w marketingu. Krzysztof Mucha, tata artystki, jest prawnikiem. Rodzice Anny Muchy rozwiedli się, gdy ta była małym dzieckiem. Po wyjeździe ojca na Daleki Wschód, mała Ania całkowicie utraciła z nim bezpośredni kontakt. W wychowaniu dziewczynki pomagali matce dziadkowie. Aktorka ponownie nawiązała z ojcem bliższe relacje podczas wspólnej podróży do Indii, w którą wyjechali, gdy dziewczyna ukończyła 18 lat.

Anna Mucha: mąż

Mąż Anny Muchy nie istniał i nie istnieje. Pomimo, że media regularnie wydają ją za mąż, Anna Mucha pozostaje z mężczyznami w relacjach partnerskich. Aktorka przez kilka lat związana była z Kubą Wojewódzkim. Od 2009 roku tworzyła szczęśliwy związek z Marcelem Sorą, poznanym na planie programu Jak oni śpiewają? – ona była tam uczestniczką, on kierownikiem planu. Para doczekała się dwójki dzieci. Po 11 latach wspólnej drogi podjęli decyzję o rozstaniu. Obecnie aktorka spotyka się z kolegą z branży – aktorem, reżyserem i producentem teatralnym Jakubem Wonsem.

Anna Mucha: dziecko

Dziecko Anny Muchy, a właściwie dzieci, narodziły się ze związku aktorki z Marcelem Sorą. Córka Stefania przyszła na świat w 2011 roku, natomiast syn Teodor trzy lata później, w 2014 roku. Niewiele wiemy o pociechach Anny Muchy. Artystka bardzo mocno strzeże wizerunku i prawa do prywatności swoich dzieci. 

Anna Mucha: kariera

Anna Mucha zadebiutowała na wielkim ekranie jako mała dziewczynka. W 1990 roku zagrała w Korczaku Andrzeja Wajdy. Rok później zgarnęła rolę główną w Przeklętej Ameryce. Aktorkę mogliśmy również podziwiać w filmie Lista Schindlera z 1993 roku. Tak wyglądały początki kariery Anny Muchy – role w fantastycznych filmach, u boku najlepszych reżyserów. Lata 90. to dalsze występy artystki w filmach i serialach. Grała w serialu Matki, żony i kochanki, a na dużym ekranie widzieliśmy ją w Pannie Nikt czy Młodych Wilkach ½. W tym czasie również czterokrotnie stawała na deskach Teatru Telewizji. 

Aktorka od kilkunastu lat związana jest z serialem M jak miłość. Przygodę tę rozpoczęła w 2003 roku i, z przerwami, trwa ona do dziś. Jak sama przyznaje, nadal czerpie ogromną satysfakcję z pracy na planie. W 2010 roku wygrała casting do roli w serialu Prosto w serce. Rok później premierę miał film Och Karol 2, w którym zagrała lesbijkę. Swój udział miała też w filmach Wkręceni 2Anioł oraz Pitbull. Nowe porządki.

Aktualnie kalendarz Anny Muchy jest bardzo napięty. Aktorka łączy pracę w serialu z pracą w teatrze i wychowaniem dzieci, co stanowi nie lada wyzwanie.

Anna Mucha: Instagram, Facebook

Anna Mucha należy do gwiazd bardzo aktywnych w mediach społecznościowych, takich jak Instagram (https://www.instagram.com/taannamucha/) czy Facebook (https://pl-pl.facebook.com/taannamucha/). Jej konto na Instagram obserwuje ponad 830 tysięcy użytkowników. Chętnie zdaje tam relację ze swojego życia prywatnego, podróży oraz projektów zawodowych. Wykorzystuje też Instagram oraz Facebook do nagłaśniania ważnych tematów, często wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne. Nie posiada za to oficjalnego FanPage’a na Facebooku.

Anna Mucha Instagram

Instagram Anny Muchy
Fot.: Anna Mucha / Instagram

Anna Mucha Facebook

Facebook Anny Muchy
Fot.: Anna Mucha / Facebook

Anna Mucha: Wikipedia

Jeśli poszukujesz więcej szczegółów o przebiegu kariery artystki, warto zajrzeć na stronę Wikipedia. To zbiór wszystkich dat, tytułów i wydarzeń podanych w uporządkowany i usystematyzowany sposób. Wikipedia podsuwa też szereg źródeł, w których także można szukać informacji o aktorce.

Anna Mucha na Wikipedia

Wikipedia Anny Muchy
Fot.: Anna Mucha / Wikipedia

Ciekawostki z życia Anny Muchy

 • Ukończyła jedną z najlepszych szkół średnich w Polsce: liceum ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie. W Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego ukończyła socjologię.
 • Nigdy nie ukończyła za to szkoły aktorskiej i raz na jakiś czas zmaga się w związku z tym z falą krytyki. Umiejętności zdobywała na licznych planach filmowych. Obserwować ją też możemy na deskach teatru. 
 • Artystka wystąpiła w teledysku Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego do piosenki Prócz Ciebie nic. Można było ją oglądać u boku Joanny Brodzik, Danuty Stenki czy Małgorzaty Foremniak.
 • Widzowie do dziś wspominają jej pamiętny występ w programie Kuby Wojewódzkiego, w trakcie którego prowadzący show mierzył linijką ilość tłuszczu na plecach swojej ówczesnej dziewczyny.
 • W 2006 roku współprowadziła Festiwal Filmowy w Gdyni. Przez swoje komentarze została odsunięta przez organizatorów od roli gospodyni. Środowisko filmowe długo nie chciało wybaczyć aktorce obraźliwych słów, które powiedziała wówczas ze sceny.
 • Anna Mucha była blogerką. Po urodzeniu syna założyła bloga parentingowego Mamadu.pl. Odsprzedała jednak swoje udziały rok później.
 • W 2009 roku triumfowała jako zwyciężczyni programu Taniec z Gwiazdami. Kryształową Kulę przeznaczyła na cele charytatywne.
 • W tym samym roku wzięła udział w rozbieranej sesji dla magazynu Playboy. Nakład wyprzedał się w bardzo krótkim czasie, a modelka zebrała pochwały czytelników.
 • Talent do tańca sprawił, że Anna Mucha wraz z Agustinem Egurrolą i Michałem Pirógiem zasiadała w jury You can dance. Po prostu tańcz!
 • Artystka w 2015 roku zadebiutowała na rynku wydawniczym. Popełniła książkę Toskania, że mucha nie siada, która jest przewodnikiem po ulubionym włoskim regionie Anny Muchy.
 • Aktorka jest miłośniczką futer. Niejednokrotnie pokazywała się w nich publicznie, za co krytykowana jest do dziś przez obrońców zwierząt.
 • Głos Anny Muchy usłyszeć można w bajkach dla dzieci. W 2008 roku po raz pierwszy dubbingowała film animowany Disco robaczki, a trzy lata później Roman barbarzyńca.