Pomocnik budowlany Austria – wymagania pracodawców i warunki zatrudnienia

0

Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu praca za granicą była niemal wyłącznie pomysłem na dodatkowy zarobek, dzisiaj stała emigracja staje się czymś zupełnie normalnym i powszechnym. Ogłoszenia potencjalnych pracodawców cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodych Polaków, którzy szukają warunków umożliwiających godne życie. Jednymi z chętniej przeglądanych okazują się oferty pracy w Austrii, gdzie wśród najczęściej poszukiwanych pracowników jest pomocnik budowlany. Podpowiadamy, kto może starać się o zatrudnienie na tym stanowisku i jakich warunków się spodziewać.

Oferty pracy w Austrii są bardzo interesujące dla coraz większej liczby Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli przyjrzeć się oferowanym warunkom. Jednocześnie należy pamiętać, że choć to stosunkowo niewielki kraj, może pochwalić się skrajnie niską stopą bezrobocia i prężnym rozwojem gospodarczym. Interesuje cię praca w roli pomocnika budowlanego? Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić i na jakie warunki zatrudnienia za granicą możesz liczyć.

Pomocnik budowlany Austria – wymagania

Przeglądając oferty pracy w Austrii dostępne w Internecie, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że zapewniane przez pracodawców warunki są naprawdę atrakcyjne. Co więcej, możesz skorzystać ze wsparcia doświadczonej agencji pośrednictwa pracy Martin Leasing Jobs, dzięki czemu twoja rola w procesie rekrutacyjnym i przeprowadzce będzie sprowadzała się do minimum. O czym jednak musisz pamiętać? Przedstawiamy warunki, które trzeba spełnić, jeśli chcesz pracować jako pomocnik budowlany w Austrii.

Pomocnik budowlany, który planuje odpowiedzieć na oferty pracy w Austrii, musi posiadać doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w Polsce lub innym kraju. Bardzo ważne jest, by mógł swoje dotychczasowe życie zawodowe potwierdzić odpowiednim dokumentem od poprzedniego pracodawcy. Dzięki temu znacznie szybciej przebiega weryfikacja potencjalnego pracownika i o wiele łatwiej jest przydzielić mu stosowne stanowisko odpowiadające jego kompetencjom. Zwróć również uwagę, że staż pracy wpływa także na możliwości zarobkowe w nowej firmie.

Bardzo ważne jest to, że zdecydowana większość austriackich pracodawców oczekuje znajomości języka niemieckiego na poziomie, który pozwala na swobodną komunikację. Zależy im bowiem, by na terenie budowy nie pojawiały się żadne nieścisłości wynikające z trudności w porozumiewaniu się między członkami zespołu. To dla nich pewność, że każdy pomocnik budowlany wykona swoją pracę w sposób rzetelny i prawidłowy.

Jakie jeszcze wymagania obejmują nierzadko oferty pracy w Austrii? Spora część pracodawców oczekuje, że potencjalny pracownik będzie posiadał prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy może być bowiem oddalone od miejsca zamieszkania. Co więcej, niekiedy pomocnik budowlany jest proszony o udostępnienie prywatnego samochodu na potrzeby dojazdu do miejsca zlecenia wraz ze współpracownikami.

Pomocnik budowlany w Austrii – warunki zatrudnienia

Co sprawia, że Polacy tak chętnie przeglądają oferty pracy w Austrii? Zdecydowanie wpływ na ich decyzję mają oferowane warunki zatrudnienia. Okazuje się, że mogą zarobić znacznie więcej niż we własnym kraju, a lista dodatkowych korzyści jest bardzo kusząca. Na co mogą liczyć?

Pensja podstawowa nierzadko zaczyna się od ok. 13 euro brutto na godzinę. Co istotne, pomocnik budowlany w Austrii zatrudniony w oparciu o odpowiednik naszej umowy o pracę (to standardowa forma zatrudnienia w tym kraju) otrzymuje również 13. i 14. wynagrodzenie. Należy także podkreślić, że legalna praca w Austrii wiąże się z pełnym pakietem socjalnym, czyli świadczeniami zdrowotnymi czy emerytalnymi.

materiał partnera