Home Kultura i Sztuka Prawy chłopak: film, który może zmienić nasze spojrzenie na konserwatystów…

Prawy chłopak: film, który może zmienić nasze spojrzenie na konserwatystów…

0

Nowy dokument HBO opowiada historię młodego, radykalnego katolika, który stara się żyć zgodnie z konserwatywnymi wartościami. Kiedy zakochuje się, rzeczywistość zaczyna weryfikować jego poglądy… Film dokumentalny „Prawy chłopak” już 15 września na platformie HBO Max.

Życie Antka, dwudziestodwuletniego konserwatysty z Wrocławia, kręci się wokół myśli narodowej, kościoła i prawicowego aktywizmu. Liderowanie organizacji nacjonalistycznej przeplata z działalnością w męskim bractwie różańcowym, a udział w marszach niepodległości z prowadzeniem kontrmanifestacji parad równości.

W wolnych chwilach gra na gitarze, śpiewa pieśni patriotyczne i uczy się tańczyć tradycyjne tańce. Martwi się o przyszłość Polski w tych dziwnych, „progresywnych” czasach. Życie Antka zmienia się, kiedy poznaje Weronikę, dziewczynę o diametralnie innych poglądach.

Film „Prawy chłopak” jest kroniką życia Antka, który pod wpływem miłości zaczyna zadawać pytania o miejsce Boga, seksu i ideałów w swoim życiu. Opuszcza świat, w którym dorastał i poznaje nową, dotychczas niewidzialną dla niego rzeczywistość. Czy uda mu się tam odnaleźć?

Reżyserka Hanka Nobis towarzyszyła Antkowi przez pięć lat, portretując kolejne etapy poszukiwań chłopaka oraz podglądając jego relacje z rodziną i bliskimi. Antek przemierza długą drogę przez różne modele męskości, miłości, przywiązania i rozlicza się ze swoją przeszłością.

Prawy Chłopak: premiera i obsada

Premiera dokumentu „Prawy chłopak” już 15 września na platoformie HBO Max.

Reżyser: Hanka Nobis

Scenariusz: Hanka Nobis, Esther van Messel

Produkcja: Esther van Messel (First Hand Films)

Director of Photography: Miłosz Kasiura

Chief Editor: Bigna Tomschin

Produkcja: HBO Max, First Hand Films Co-Producers Offhand Films, MDR we współpracy z ARTE, SRF, z ramienia HBO Max – Izabela Łopuch/Hanka Kastelicova

NO COMMENTS

Exit mobile version