Czym się kierować przy wyborze męskiego fryzjera?

0

Z dnia na dzień wzrasta świadomość mężczyzn, na temat tego, jak ważna jest pielęgnacja i ile pewności siebie dodaje idealnie dopasowana fryzura oraz zarost. To właśnie dlatego poszukujemy fryzjera męskiego, który jest pasjonatą w swojej dziedzinie. Ale jak go znaleźć? I na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Poszukiwanie męskiego fryzjera – indywidualne podejście to podstawa

Dobry fryzjer to przede wszystkim osoba, która potrafi słuchać i odpowiadać na oczekiwania oraz preferencje klienta. Podstawę jego pracy stanowi odpowiednia ocena kształtu głowy, twarzy, rodzaju i potrzeb włosa, nawyków i przyzwyczajeń osoby siedzącej na fotelu. Czasem coś, co wydaje nam się pasujące do naszej urody, w rzeczywistości wpływa niekorzystnie na wygląd, dlatego tak ważne jest zasięgnięcie opinii eksperta. Chcemy trafić na osobę, która potrafi doradzić i zna nowoczesne fryzury męskie

Wizyta u fryzjera to też chwila relaksu!

Wizyta w salonie fryzjerskim to często jedyny moment w trakcie zabieganego dnia, kiedy poświęcamy czas tylko dla siebie. Odświeżenie fryzury powinno być czymś przyjemnym, kojarzącym się z relaksem, wyciszeniem. Dobry fryzjer potrafi zbudować dobrą atmosferę swojego miejsca pracy. Poświęci swój czas, wiedzę i całą uwagę na jak najlepszym wykonaniu swojej pracy. Może zaproponować klientowi coś do picia, doradzić w kwestii pielęgnacji włosów, a w trakcie mycia wykona niezwykle przyjemny masaż lub peeling skóry głowy. 

Fryzjer męski ma wpływ na twój wizerunek

Niezależnie od tego, czy jesteś gwiazdą rocka, wykładowcą na uczelni, modelem, czy szefem wielkiej korporacji – każdy mężczyzna pracuje na swój wizerunek i chce być kojarzony ze swoją pasją, pracą, a przy tym pragnie wyglądać dobrze i spójnie ze stylem, garderobą i charakterem. Dobry fryzjer męski dobierze fryzurę zgodnie z twoimi potrzebami. Czasem pomoże podkręcić „niedbały look”, innym razem doradzi, jak stylizować bardzo długie włosy – ważna jest komunikacja i wiedza. Przy fachowych poradach układanie włosów męskich może stać się łatwe i przyjemne.

Szukaj fryzjera, który patrzy na klienta holistycznie

Ważne jest przede wszystkim to, aby skupiać się nie tylko na skórze głowy, jej kondycji i długości włosa, ale także na wszelkich aspektach, które wpływają na efekt końcowy fryzury. Takimi elementami może być np. chęć wyeksponowania tatuażu na karku, kompleks związany z nieestetycznym defektem lub kształtem uszu, które klient chce zatuszować, łysienie, widoczne zakola, itp. Jeśli szukasz porad związanych z modą, budowaniem wizerunku, zajrzyj na stronę dedykowaną mężczyznom http://porady-gentlemana.pl/. Czasem przy zmianie koloru włosów istotny jest nawet nasz kolor oczu, czy karnacja. Szukaj zatem osoby z wiedzą i pasją do tego, co robi. Fryzjera, który lubi się uczyć, rozwijać i szkolić. Musi być to osoba podchodząca rzetelnie do pracy z drugim człowiekiem. 

Odpowiednia pielęgnacja to prawdziwy game changer

Fryzjer to osoba, która powinna mieć szerokie pojęcie na temat doboru odpowiedniej pielęgnacji do włosów – od szamponu, przez wcierki, maski i produkty do stylizacji. Czasem za przetłuszczaniem się skóry głowy, łupieżem czy puszeniem włosów stoi właśnie źle dobrany produkt. Warto zadawać pytania i znaleźć osobę cierpliwą oraz chętną do pomocy oraz przekazywania wiedzy. Czasem fryzjer sam zwraca uwagę na błędy w pielęgnacji skóry głowy i podpowiada pewne wskazówki.