Home LifeStyle Rozplenica japońska – najbardziej popularne odmiany

Rozplenica japońska – najbardziej popularne odmiany

0

Wybierając trawy ozdobne do ogrodu, bardzo wiele osób decyduje się na rozplenicę japońską. To obecnie jedna z bardziej popularnych traw, które znajdują się w ogrodach. Piękne kwiaty i szybki wzrost – to wszystko sprawia, że roślina stała się tak bardzo popularna. Za tą nazwą kryje się jednak kilka odmian, dlatego warto poznać bliżej te najbardziej popularne.

Najbardziej znane odmiany rozplenicy japońskiej

Warto przyjrzeć się nieco bliżej tej roślinie, która z roku na rok zyskuje zwolenników. Rozplenica japońska zaskakuje mnogością odmian, które pozwalają na uzyskanie różnych kompozycji estetycznych. Przyglądając się jej bliżej, można zauważyć różnice kwiatostanów, zmieniający się w ciągu roku wygląd. Poniżej znajdą się więc informacje o najbardziej popularnych w Polsce odmianach, także tych, które radzą sobie również zimą.

Hameln – najbardziej popularna odmiana rozplenicy japońskiej

Mimo rosnącej popularności, jaką zyskuje rozplenica japońska, nadal najbardziej popularną odmianą jest rozplenica Hameln. Pojawia się powszechnie w sprzedaży, może mieć do metra wysokości. Charakteryzuje się szybkim wzrostem i ma obfite kwiatostany. Pierwsze kwiaty pojawiają się w czerwcu, są jasne, z czasem ciemnieją.

Odmiana Fireworks i wyjątkowy wygląd rozplenicy japońskiej

Kolejną propozycją jest odmiana Fireworks. To rozplenica, która zaskakuje swoim wyglądem. Na początku jesieni, gdy jej biało-zielone liście zmieniają się i stają się malinowe. Intensywność zabarwienia będzie uzależniona od tego, jak dużo słońca operuje na roślinie. Ta odmiana ma około 40 cm wysokości, a kwiaty pojawiają się na niej we wrześniu i mają różowy kolor. To jednak roślina, która jest wrażliwa na mróz, dlatego zimą najlepiej radzi sobie w donicy.

Nietypowy kształt odmiany Moudry – fontannowa

Kolejna propozycja to odmiana Moudry, która przybiera kształt fontannowy. Kwiatostany są ciemniejsze i bardziej ozdobne, wyglądają jak kłosy. Pojawienie się kwiatów ma miejsce w sierpniu i utrzymują się do października. Roślina osiąga około 70 cm wysokości, jesienią liście zmieniają swój kolor na słomkowy.

Najmniejsza odmiana rozplenicy japońskiej – Little Honey

Najmniejsze rozmiary osiąga rozplenica Little Honey, która dorasta tylko do około 20 cm wysokości, w czasie kwitnienia osiągać będzie około 30 cm. Ma małe kępki cieniutkich, ale ostrych liści. Kwiaty występują na roślinie od lipca do października, są jednak mniejsze i jest ich mniej niż we wspominanych powyżej odmianach rośliny. Ze względu na swoje rozmiary będzie dobrym wyborem między innymi na balkony czy tarasy, gdzie świetnie się prezentuje.

Podsumowanie – postaw na rozplenicę japońską

Okazuje się więc, że rozplenica japońska dostępna jest obecnie w wielu różnych odmianach. Tym samym każdy, kto będzie zainteresowany jej zakupem może liczyć na atrakcyjne dla siebie propozycje. Warto poznać roślinę, zobaczyć, co oferuje, by wiedzieć, jaka odmiana najbardziej będzie odpowiadała oczekiwaniom zamawiającego. Warto o ten wybór zadbać, by zagwarantować sobie piękny ogród, w którym ta wyjątkowa trawa stanie się ozdobą.

NO COMMENTS

Exit mobile version