Wspomnienie o Kevinie Mitnicku: Hołd ze strony KnowBe4 i rodziny Mitnicków

0

Kevin David Mitnick zmarł w wieku 59 lat po rocznych zmaganiach z chorobą nowotworową.

ZATOKA TAMPA (Floryda) i LAS VEGAS –(BUSINESS WIRE)– Rodzina Mitnicków oraz firma KnowBe4 informują o śmierci 59-letniego Kevina Mitnicka w następstwie 14-miesięcznej walki z nowotworem trzustki. Po ponad roku dzielnej walki Kevin odszedł w spokoju 16 lipca 2023 r.

Kevin na zawsze pozostanie „najsłynniejszym hakerem świata”. Znany był z inteligencji, poczucia humoru i wybitnych umiejętności technologicznych, które ustępowały miejsca tylko jego nieprzeciętnym zdolnościom jako pioniera socjotechniki. Kevin był jednak przede wszystkim kochającym i oddanym mężem swojej towarzyszki życia, Kimberley, która niestrudzenie pozostawała u jego boku przez cały okres choroby. W tym roku na świat przyjdzie pierwsze dziecko pary.

W listopadzie 2011 r. Kevin objął stanowisko dyrektora ds. hakerstwa i został współwłaścicielem firmy KnowBe4, założonej przez jego bliskiego przyjaciela i partnera biznesowego, Stu Sjouwermana, który powiedział:

„Kevin był serdecznym przyjacielem zarówno dla mnie, jak i dla wielu współpracowników KnowBe4. Był to prawdziwy wizjoner w obszarze rozwoju sektora cyberbezpieczeństwa, a przede wszystkim wspaniały człowiek, za którym wszyscy będziemy tęsknić”.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 1 sierpnia 2023 r. w Las Vegas. Zgodnie ze swoim życzeniem Kevin zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu żydowskim, gdzie spoczywają jego matka i babka. Szczegółowe informacje na temat nabożeństwa żałobnego zostaną podane niebawem, w tym informacje na temat możliwości wirtualnego uczestnictwa w uroczystości.

Źródło: Business Wire