Home LifeStyle Elektryczny monocykl – jaki wybrać?

Elektryczny monocykl – jaki wybrać?

0

Proces wyboru monocyka elektrycznego nie zawsze jest łatwym zadaniem. Taki pojazd powinien spełniać wszystkie nasze oczekiwania i służyć nam przez długi czas. Faktem jest, że przed wyborem stajemy przed wieloma dylematami, które warto skonsultować ze specjalistami. Jak zatem wybrać idealny monocykl elektryczny? Jakie propozycje oferują producenci? Gdzie znajdziemy ciekawe pojazdy tego typu?

Elektryczny monocykl

Czym jest elektryczny monocyklJest to unikalny pojazd, który należy do grupy żyrocykli. Sterowanie w tej sytuacji odbywa się za pomocą specjalnego czujnika żyroskopowego. Jednokołowce są uznawane za niezwykle praktyczne i skuteczne urządzenia, pozwalające na sprawny transport z punktu A do punktu B. Jakie zalety mają te pojazdy? Przede wszystkim docenić trzeba:

  • Zasięg
  • Kompaktowość
  • Prędkość
  • Zwrotność itp. 

Pewnym minusem jest z kolei to, że początkowa jazda może być trochę trudna. Jednak z czasem nabierzemy wprawy i zauważymy, że jazda stała się przyjemnością! Przeciętna nauka jazdy na monocyklu trwa ok. 30 minut, przy czym wiele zależy od danej osoby. Nie warto się zniechęcać nawet wtedy, gdy początkowo nie potrafimy utrzymać równowagi na jednokołowcu. Od tej pory możemy wygodnie podróżować w dowolne miejsca, ciesząc się wiatrem we włosach i radością z jazdy. 

Jak dokonać wyboru?

Jaki monocykl elektryczny wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto zamierza korzystać z koła elektrycznego. Na początku musimy zastanowić się nad tym, do czego chcemy wykorzystywać urządzenie. Nie ma sensu kupować monocykla tylko do zabawy. Warto mieć na uwadze także dojazdy do pracy, wakacyjne zwiedzanie, wyprawy na zakupy, do miasta i w inne miejsca. Jednokołowiec jest stworzony do jazdy po różnych terenach, zapewniając bezpieczeństwo i komfort. 

W ofercie producentów znajdziemy kilka podstawowych wielkości kół: 14, 16 i 18. Jakie rozwiązanie wybrać? Pamiętajmy o tym, że mniejsze koła wpływają na lepsze hamowanie, przyspieszenie i lepszą zwrotność. Z kolei większe zapewniają lepszą stabilność podczas jazdy na dużej prędkości. Jeśli chcemy postawić na lekki i kompaktowy monocykl elektryczny, dobrym wyborem jest 14-tka. Cięższe i większe jest koło 180to calowe, które pozwoli nam jechać z prędkościami do 40 km na godzinę. Najbardziej uniwersalne są z kolei 16-tki, odznaczające się przeciętnymi parametrami. 

Co jeszcze jest ważne podczas zakupu? Nie możemy pomijać tego, że dla drobniejszych osób większe koła mogą nie być dobrym wyborem. Z kolei dla większych mężczyzn mniejsze koła także nie są odpowiednie. Na szczęście istnieje wiele unikalnych propozycji, które dobierzemy wraz z pomocą specjalisty. 

Gdzie można kupić elektryczny monocykl? Faktem jest, że szeroki asortyment jest dostępny na wyciągnięcie ręki, w internetowym sklepie https://eunicycles.eu/en/. Każdy model różni się parametrami, wyglądem, wielkością kół itp. Najważniejsze jest to, aby dopasować sprzęt idealny dla siebie, dający wiele radości z codziennej jazdy. Dzięki temu nowoczesne urządzenie będzie nam służyć przez wiele lat. 

NO COMMENTS

Exit mobile version