Rozejrzyj się wokół siebie: Pomoc społeczna i działania na rzecz ochrony środowiska

0

Warszawa, Polska, 28 czerwca, 2023 – TD SYNNEX (NYSE: SNX) poinformował dziś o długookresowej kontynuacji pilotażowo wdrożonego programu „Rozejrzyj się wokół siebie”, w ramach którego firma współpracuje z organizacjami pożytku publicznego, fundacjami, szkołami, innymi instytucjami przy okazji różnego rodzaju aktywności na rzecz pomocy osobom, którym w życiu mniej się poszczęściło, potrzebującym sprzętu IT, podstawowych produktów niezbędnych do codziennego funkcjonowania czy czasami dobrego słowa, a także wspiera i kreuje działania na rzecz ochrony środowiska. To także konkretne działania na rzecz czworonożnych przyjaciół człowieka mieszkających w schroniskach dla zwierząt.

TD SYNNEX wychodzi z założenia, że całego świata z pewnością nie uleczy, ale osobom czy podmiotom z najbliższego, ale też i tego nieco dalszego otoczenia, może pomóc. W 2022 roku i na przestrzeni pierwszych 5 miesięcy 2023 roku, firma mocno angażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, przekazując na ich rzecz środki finansowe oraz znaczną ilość sprzętu IT. Doposażaliśmy biblioteki. Wśród pracowników organizowane były zbiórki pieniędzy dla dużych rodzin, kombatantów oraz na rzecz schronisk dla zwierząt. Wolontariusze TD SYNNEX z przyjemnością osobiście zawozili zakupione podarunki. Dla obdarowanych, ale i dla nas, ten bezpośredni kontakt naprawdę dużo znaczy. Rozmowa nierzadko bywa najlepszą formą pomocy.

Metodą małych kroków TD SYNNEX stara się pozytywnie wpływać na stan środowiska naturalnego, zaczynając od siebie i edukacji swoich pracowników. W firmie od dawna segregowane są śmieci. Dział Human Resources nieustannie prowadzi akcje edukacyjne na rzecz oszczędzania energii, wody, eliminacji plastiku, redukcji szkodliwych odpadów czy ograniczenia do minimum śladu węglowego*. Pracownicy zachęcani są do korzystania z rowerów podczas dojazdu do pracy. Biuro TD SYNNEX staje się oazą zieleni. Sadzimy lasy globalnie (ponad 30 tys. drzew w Afryce Wschodniej) oraz lokalnie (zaczęliśmy od około 300 sadzonek nowych drzew i krzewów).

Mariusz Ziółkowski, Vice President, Poland, TD SYNNEX, uważa, że: „Najlepszą metodą na skuteczną pomoc, podobnie jak i wniesienie swojego wkładu w ratowanie środowiska, są otwartość i wrażliwość na to, co dzieje się wokół nas. Zawsze, a nie tylko przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, Mikołajek czy Międzynarodowego Dnia Ziemi. W TD SYNNEX nieustannie uczmy się wrażliwości, uczulamy na ważkie kwestie, zachęcamy do inicjatywy. No i oczywiście sami, jako organizacja, staramy się dawać dobry przykład. Zjednoczmy siły”. I dodaje: „Nastał okres wakacyjny, czas zasłużonego wypoczynku, zwolnienia tempa i co za tym idzie – mamy lub zaraz będziemy mieli więcej czasu. Naprawdę rozejrzyjmy się wokół siebie. Wiele osób z naszego otoczenia nie tylko nigdzie nie wyjedzie na wakacje, bo nie może sobie na to pozwolić, ale zwyczajnie jest głodnych czy po prostu samotnych i potrzebuje chwili uwagi. Dajmy im ją. Pamiętajmy też, że las czy plaża to nie wysypisko śmieci, a jezioro to nie zbiornik na odpady”.

Kontynuując program „Rozejrzyj się wokół siebie”, TD SYNNEX nadal będzie się koncentrować na osobach i podmiotach z najbliższego, ale też i tego nieco dalszego otoczenia. Firma z wielką starannością analizuje ich potrzeby, przygląda się inicjatywom zgłaszanym przez pracowników oraz wnioskom o pomoc nadsyłanym z zewnątrz. Od lipca 2023 r. planowana jest kampania skierowana do pracowników, w ramach której będą zachęcani do aktywnego realizowania projektów pomocowych na rzecz najbliższego otoczenia – jednostek, organizacji, środowiska oraz samego niesienia tej pomocy. Planowana jest także kampania skierowana do Partnerów Biznesowych, w ramach której TD SYNNEX będzie zachęcać do realizacji projektów pomocowych na rzecz najbliższego otoczenia – jednostek, organizacji, środowiska – wspólnie lub dołączając się do akcji realizowanych przez TD SYNNEX.

*W ramach skupienia się na klimacie i wysiłkach na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, TD SYNNEX podpisał zobowiązanie Science-Based Target Initiative (SBTi) Business Ambition, które obejmuje zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji netto gazów cieplarnianych na całym świecie do 2045 roku. Połączona firma po raz pierwszy zgłosiła się do CDP w 2022 roku i otrzymała brązowy medal od EcoVadis. Wdraża także systemy zarządzania środowiskowego i realizuje międzynarodowe standardy, takie jako ISO 14001, aby zminimalizować swój wpływ na środowisko.