Home LifeStyle Fotele nowoczesne, które pokochasz! Przegląd nowości

Fotele nowoczesne, które pokochasz! Przegląd nowości

0

Nowy sezon obfituje w oryginalne propozycje wyposażenia naszych domów. Wśród szerokiej listy designerskich ofert znajduje się fotel nowoczesny w wielu ciekawych wariantach. Przegląd tych nowości prezentujemy poniżej. Odkryj zestawienie i wybierz swojego faworyta naszego przeglądu.

Fotel nowoczesny do salonu. Na który warto zwrócić uwagę?

Przeglądając nowoczesne fotele wypoczynkowe, natrafiamy na szereg propozycji adresowanych do salonu. Eleganckie, funkcjonalne, a przy tym przystępne cenowo modele trafiają zarówno do niewielkich salonów w bloku, jak i do przestronnych domów. Doposażone w podnóżek stanowią wymarzoną strefę komfortu dla jednej osoby. Wysokie oparcie umożliwia odprężenie pleców, karku i głowy. Z kolei na dostawianym taborecie odpoczną zmęczone po całym dniu nogi. 

Nowością, która podbija rynek wnętrzarski, jest nowoczesny fotel obrotowy. Dając możliwość bujania się w prawą i lewą stronę, umila czas spędzony podczas siedzenia. Te wyjątkowo praktyczne opcje stają się częścią wystroju biur, w tym także tych domowych. Wcielając się w rolę fotela do pracy, wspierają komfort podczas wykonywania obowiązków. Z kolei ustawione w kącie stanowią bazę chwil relaksu w przerwie.

Inną równie popularną opcją są fotele typu szezlong. Przybierając kształt litery S, zapewniają idealne podparcie dla naturalnych krzywizn kręgosłupa. Taka budowa sprzyja nie tylko zrelaksowaniu ciała, ale także regeneracji sił podczas krótkiej drzemki.

Strefa sypialni, czyli nowoczesny fotel rozkładany do spania

Najnowsze propozycje projektantów mebli obejmują także modele o zwiększonej funkcjonalności. Poza świetnym stylem oferują dodatkowe udogodnienia, wśród których najczęściej znajdują się regulowane zagłówki, podręczny schowek pod siedziskiem, a także opcja rozkładania. Ta ostatnia cieszy się największą popularnością wśród właścicieli mieszkań i domów.

Zapewniając wygodne miejsce do spania w salonie fotel, staje się zapasem na wypadek konieczności przenocowania gości. To także popularna opcja do spania na co dzień. Chwalą sobie ją studenci, właściciele małych kawalerek, a także Ci spośród nas, którzy sypialnie mają w salonie. Kilka ruchów wystarczy, aby przygotować posłanie. Dodatkowy atut tego wariantu to pojemnik na pościel dyskretnie ulokowany wewnątrz mebla. Ułatwia przechowywanie poduszki i ciepłych koców.

Korzystając z okazji, dementujemy często powtarzane plotki. Nowoczesny fotel z funkcją spania wielkością nie odstaje od nierozkładanych modeli wypoczynkowych. Nie jest ani szerszy, ani wyższy, ani też bardziej masywny. Podsumowując, prezentuje się równie estetycznie co jego nierozkładany odpowiednik.

Kompromisem pomiędzy wariantem z opcją spania i bez niej są nowoczesne fotele z funkcją relaks. Charakterystyczną cechą tych właśnie modeli jest kilkustopniowa regulacja ułożenia oparcia i siedziska. Dzięki niej zyskujemy możliwość dopasowania mebla do preferowanego ułożenia ciała.

Kto skorzysta z takich udogodnień? Wszyscy Ci spośród nas, którzy cenią sobie komfort. Spersonalizowane ustawienia fotela uprzyjemnią wypoczynek podczas czytania książki. Wygodnie rozsiądą się w nim także fani seriali i filmów akcji. Chwalą go również melomani i osoby, które po prostu lubią sobie posiedzieć w ciszy i spokoju po pracy.

Co powiesz na zestaw mebli tapicerowanych z fotelem? 

Z impetem na rynek wnętrzarski wracają komplety mebli tapicerowanych z jednym lub dwoma fotelami. Przeżywając swój renesans, dekorują wnętrza rodzinnych salonów. Jaki jeszcze jest ich walor? Spójna stylistyka tapicerki wspiera estetykę wnętrza. Wzmacnia panującą w pokoju harmonię, która optycznie powiększa przestrzeń.

Nowością są zestawy, w których kanapę zastępuje narożnik pokojowy. To świetny wariant! Pozwoli utrzymać stylowy wygląd wypoczynkowej części salonu. Co więcej, zapewni kapitalne warunki do wspólnego relaksu wszystkim członkom rodziny. Ekstra atut w tym przypadku, to także kształt narożnika. Plan litery L umożliwia swobodne wyciągnięcie się na szezlongu, podczas gdy na siedzisku odpoczywają inne osoby.

Zarówno zestawy, jak i pojedyncze fotele nowoczesne są doskonałą bazą do odpoczynku w czasie wolnym od zajęć. Zapewniają wygodne warunki do siedzenia, a także relaksu w pozycji półsiedzącej.

NO COMMENTS

Exit mobile version