Home LifeStyle Aplikacja edukacja, czyli jak uczyć się w nowoczesny sposób

Aplikacja edukacja, czyli jak uczyć się w nowoczesny sposób

0

Jesteśmy otoczeni coraz to nowszymi, bardziej udoskonalanymi wytworami technologii. W każdej dziedzinie życia i w większości miejsc wykorzystujemy owoce postępu technologicznego. Często towarzyszą nam wątpliwości tak powszechnego dostępu do dóbr cyfrowych, zwłaszcza kiedy korzystają z nich dzieci. Co gdyby sprawić, że tak lubiane przez dzieci smartfony, tablety czy komputery służyły dziedzinie edukacji? To już się dzieje: aplikacja edukacja!

Technologia na każdym kroku

Czasy, w których żyjemy oferują nieustanny dostęp do nowinek technologicznych. Wydaje się, że postęp technologiczny, rozwój cyfrowy i wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne to znak naszych czasów. Postęp nastąpił skokowo, niezwykle szybko, jak i sam dostęp do dóbr cyfrowych. Dekadę czy dwie wstecz dzieci naśladowały na swoich plastikowych imitacjach telefonów komórkowych rodziców, dzisiaj same mają dostęp do smartfonów, tabletów, laptopów…

Przebywając w domach jesteśmy otoczeni sprzętami, wychodząc na zewnątrz też mamy do nich dostęp, nosimy je w swoich kieszeniach. Gdziekolwiek pójdziemy, wszędzie tam są urządzenia elektroniczne. Wydaje się, że jednym z popularniejszych urządzeń jest telefon, a w nim dostęp do wszystkiego – klik i otwarta aplikacja, a i edukacja jest tam dostępna.

Klik i włączasz co chcesz, ale czy to dobrze?

Elektronika jest wszechobecna, ale sama z siebie nie jest ani zła, ani dobra. Zdarza się, że społeczeństwo krytykuje sprzęty, z których korzystają dzieci. Frustrację wywołuje ilość czasu, którą młodzi ludzie spędzają przed ekranem (choć często i dorośli to robią!) oraz informacje czy wartości, które niosą dostępne w sieci treści. Podobny niepokój pojawia się, kiedy popularna staje się kolejna potencjalnie uzależniająca aplikacja. Edukacja umieszczona w telefonie w aplikacjach mogłaby poprawić społeczną ocenę technologii, a dzieciom przynieść korzyści w sferze nauczania i zdobywania wiedzy.

Znudzenie niezależnie od pokolenia

Kilkukrotnie wybrzmiało połączenie nowości technologicznych i nauki, które można określić jako aplikacja plus edukacja. Skąd taki pomysł? Wystarczy, że sięgniesz pamięcią do swoich doświadczeń ze szkołą i nauką. Zapewne napotkasz na wiele przyjemnych, może i zabawnych wspomnień. Z drugiej strony przypominasz sobie znudzenie, czasem stres, nierzadko frustrację i zdenerwowanie… To przykre, że każdy z nas, bez względu na pokolenie ma podobne odczucia. Pojawia się pytanie, czy można to w jakiś sposób zmienić? Wydaje nam się, że już znasz odpowiedź. W pewnym sensie, nie czytałbyś tego tekstu, a my byśmy go nie napisali.

Innowacyjne rozwiązania w edukacji

Odpowiedź stanowią nowoczesne rozwiązania w edukacji, a my możemy wskazać dwa z nich.  Po pierwsze: edukacja domowa. Niekonwencjonalna forma edukacji stanowiąca alternatywę wobec klasycznej szkoły systemowej, w której dziecko realizuje obowiązek szkolny poza szkołą, właśnie w trybie nauczania domowego. Dzieci mają szansę na naukę odpowiadającą ich potrzebom, które mogą być pełniej zaopiekowane poprzez indywidualne podejście. Jest więc edukacja, a do niej możemy dodać drugi element w postaci nowoczesnych, postępowych narzędzi edukacyjnych. Skoro mamy dostęp do tylu urządzeń i programów, warto wykorzystać je tak, aby służyły dzieciom. One same już zdobyły ich uwagę – niech pośredniczą w kierowaniu tej uwagi na proces uczenia się. Oto i nasze połączenie: aplikacja i edukacja.

Edukacja z Centrum Nauczania Domowego

Wszystko to, o czym mówimy i wiele innych oferuje Centrum Nauczania Domowego. Skupimy się jednak na temacie, czyli omawianej koncepcji, połączeniu, o którym wspominaliśmy wielokrotnie „aplikacja i edukacja”. Centrum Nauczania Domowego oferuje dostęp do innowacyjnego narzędzia edukacyjnego, którym jest Internetowa Platforma Edukacyjna. Zespół Centrum Nauczania Domowego opracował i ustrukturyzował treści edukacyjne w różnorodne materiały, które dostępne są na platformie. Taka aplikacja daje dzieciom możliwość nauki poprzez interaktywne pomoce, bogate scenariusze zajęć, rozbudowane karty pracy. Edukacja domowa i aplikacja w Twoim telefonie to nauka w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu.

Więcej informacji na temat aplikacji edukacyjnej stworzonej i udostępnianej przez Centrum Nauczania Domowego można uzyskać:

NO COMMENTS

Exit mobile version