5 pomysłów na spędzenie czasu z przyjaciółmi

0

Lubisz spotykać się z przyjaciółmi, ale brakuje Ci pomysłów na to, jak możecie kreatywnie spędzić razem czas? Mamy dla Ciebie 5 pomysłów, które sprawią, że nie będziecie mogli doczekać się kolejnego wspólnego wieczoru. Możesz każdą ideę dostosować do Waszego stylu życia i preferencji, aby pomysły były jeszcze ciekawsze. 

5 pomysłów na wieczór towarzyski w innym wydaniu 

5 pomysłów na wieczór towarzyski to propozycja dla przyjaciół w każdym wieku: dzieci, nastolatków, dorosłych i tych, którzy cenią sobie przede wszystkim komfort oraz wygodę, czyli seniorów. Możecie stworzyć serię spotkań, w ramach których każda z osób będzie miała do przygotowania scenerię czy jedzenia dopasowanego do wybranego pomysłu. 

1. Wieczorek tematyczny 

Twoi przyjaciele są fanami podróży i kulinariów? Wieczorek tematyczny w greckim, meksykańskim czy włoskim stylu to idealna propozycja dla Was. Możesz przygotować całą aranżację w taki sposób, abyście razem na kilka godzin przenieśli się do odległego kraju. 

Zadbaj o: 

  • przekąski rodem z kraju, który jest motywem przewodnim; 
  • kolację w egzotycznym stylu; 
  • tematyczną muzykę; 
  • strój — możesz każdego z gości poprosić, aby ubrał się np. jak na meksykańskie wesele. 

Najlepiej każdej z osób przydzielić konkretne zadanie, aby organizacja wieczoru nie była dla nikogo nadmiernym obciążeniem. Jeden z przyjaciół może przygotować napoje, inny jedzenie, a jeszcze kolejny kilka zabaw z danego regionu. 

Jeśli zapewnisz gościom wygodne krzesła tapicerowane czerwone lub w innych kolorach, na pewno chętnie spędzą wiele godzin na poznawaniu odległej kultury i jej specjałów.  

2. Wieczór gier, czyli planszówki w ruch 

Gry planszowe zdecydowanie wracają do łask osób w różnym wieku. Monopol czy scrabble to klasyki, ale obecnie znajdziesz na rynku wiele innych propozycji. Możesz dobrać je do Waszych pasji czy preferencji odnośnie do rozrywki. 

Jak sprawić, by gra po kilkunastu minutach się nie znudziła? Zadbaj o krzesła tapicerowane skandynawskie lub w innym stylu — ważne, aby były wygodne. Dobierz do tego Wasze ulubione przekąski oraz napoje i gotowe! 

3. Realizacja wspólnego projektu 

Praca grupowa może kojarzyć się przede wszystkim z działalnością zawodową czy studenckimi aktywnościami, ale nie tylko. W ramach bliższego poznawania siebie nawzajem czy wzmocnienia relacji możecie zrealizować wspólnie dowolny projekt. 

Może to być np.: 

  • organizacja wakacji — realnych lub abstrakcyjnych; 
  • aranżacja ogrodu; 
  • przygotowanie menu do restauracji; 
  • projektowanie ubrań na charytatywny pokaz mody; 
  • upieczenie różnych rodzajów deserów; 
  • przygotowanie standardowych przekąsek w niecodziennym stylu. 

Choć może się to wydawać banalne, takie zadanie pozwoli każdemu z przyjaciół oderwać się od codziennych myśli i skupić na przeżywaniu pozytywnych emocji. Aby zadbać o komfort podczas pracy, wybierz krzesło kubełkowe żółte lub w innym kolorze do swojej jadalni. Dzięki temu goście będą mogli nawet przez wiele godzin wspólnie pracować — bez bólu pleców i dyskomfortu. 

4. Wspólne gotowanie 

Gotowanie to jedna z najciekawszych opcji na wspólne spędzenie czasu. Możecie razem ugotować danie główne lub wręcz przeciwnie: podzielić się, kto robi przystawkę, zupę, danie główne czy deser. Możecie wprowadzić nawet element konkurencji. Ocenicie wzajemnie swoje popisy kulinarne, zdecydujecie, kto jest najlepszych kucharzem, a w nagrodę wręczycie zwycięzcy gwiazdkę wykonaną z folii aluminiowej. 

5. Układanie puzzli — wybrana kompozycja i wygodne krzesła tapicerowane skandynawskie lub inne

Współczesny tryb życia rodzi wiele stresu. Sprawia, że często nie ma się okazji do tego, by się zatrzymać, skupić na tym, co tu i teraz i nie myśleć o codziennych troskach. Jeśli chcesz zafundować swoim bliskich chwilę spokoju i beztroski, zaaranżuj wspólne układanie puzzli. Możesz wybrać dowolną kompozycję, najlepiej składającą się z wielu elementów lub zamówić tę, która będzie stanowiła składankę Waszych wspólnych zdjęć. Pamiętaj, by zadbać o wygodne krzesła dla gości. 


Sposoby na wspólne spędzenie czasu możesz wykorzystać w grupie znajomych, ale również ze swoim partnerem. Będą okazją do przełamania rutyny, wzmocnienia więzi i relaksu. W trakcie wieczoru zadbaj o różowe krzesło tapicerowane lub mebel w innym kolorze, który będzie wygodny, dobre jedzenie i przyjemną atmosferę, aby w wartościowy i kreatywny sposób spędzić czas z tymi, którzy są Ci bliscy.