Co podarować dziecku na komunię?

0

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Wiąże się nie tylko z uroczystym obiadem w rodzinnym gronie, ale także z wieloma emocjami i duchowym poczuciem wspólnoty z Kościołem, którego pełnoprawnym członkiem staje się nasze dziecko. Z komunią nieodłącznie związane są także prezenty. Aby podkreślić duchowy charakter tego wydarzenia, warto wręczyć dziecku podarunek, który będzie wprost nawiązywał do uroczystości oraz pozostał piękną pamiątką, przypominającą przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej.

Jakie prezenty komunijne warto wybierać?

Prezenty komunijne wielu osobom kojarzą się z raczej świeckimi dobrami. Dzieci często otrzymują z tej okazji np. nowy laptop, smartfon, rower lub inne przedmioty codziennego użytku. W dzisiejszych czasach przywiązanie do dóbr materialnych jest silne i nic nie wskazuje na to, aby wkrótce miało się o zmienić. Poszukując idealnego prezentu na komunię dla swojej pociechy nie powinniśmy jednak skupiać się wyłącznie na świeckich podarunkach. Z tej okazji warto wręczyć dziecku przedmiot, który będzie bezpośrednio nawiązywał do komunii i pozostanie piękną pamiątką po tym dniu. Podczas gdy laptop po kilku latach zostanie wymieniony na nowy, rower stanie się zbyt mały, a zegarek znajdzie się w szufladzie, prezent bezpośrednio związany z uroczystością nadal będzie o niej przypominał.

Prezenty komunijne to bardzo szeroka i zróżnicowana kategoria przedmiotów – jest więc zdecydowanie z czego wybierać. Do najchętniej wybieranych przez rodziców, chrzestnych i członków najbliższej rodziny są ilustrowane biblie dla najmłodszych. Są to przepięknie, starannie wydane książki, które w przystępny dla dziecka sposób opisują ważne wydarzenia religijne. Dzięki nim dziecko może samodzielnie zgłębiać tajniki wiary oraz spędzać wolny czas w wartościowy sposób. Oprócz biblii, na prezenty komunijne świetnie sprawdzają się święte obrazki. Warto zwrócić uwagę na pięknie prezentujące się obrazki ceramiczne, które można zarówno zawiesić na ścianie, jak i postawić na półce lub komodzie w pokoju dziecka.

Prezenty komunijne przygotowujące do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej

Prezenty komunijne są zwykle wręczane po uroczystości w kościele. Nie oznacza to jednak, że nie możemy obdarować dziecka wcześniej, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby lepiej przygotowało się do tego ważnego wydarzenia pod względem duchowym. Świetnym pomysłem na prezent przed komunią będzie książeczka „Moja Pierwsza Spowiedź Święta”, która przybliży dziecku spowiedź oraz pozwoli lepiej się do niej przygotować. Po komunii pozostanie natomiast piękną pamiątką, do której będzie mogło wrócić w kolejnych latach.

Przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej dziecko może zostać obdarowane także inną pozycją – książeczką „Moja Pierwsza Komunia Święta”. Jest to pięknie wydana publikacja, która zawiera liczne cytaty, opowieści biblijne oraz modlitwy. To wspaniała lektura, która pozwoli dziecku przygotować się duchowo do tego wydarzenia oraz lepiej zrozumieć jego wyjątkowy charakter.