Jak dbać o włosy latem

0

Latem, nasze włosy są szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wody chlorowanej, soli morskiej oraz wysokiej temperatury. Dlatego właśnie, warto zadbać o nie w szczególny sposób, by zachować ich piękno i zdrowie. Poniżej przeczytacie kilka prostych, ale skutecznych sposobów, które pomogą Wam zadbać o włosy latem.

  1. Unikaj częstego mycia włosów

Częste mycie włosów, zwłaszcza w okresie letnim, może przyczynić się do ich osłabienia i przesuszenia. Dlatego, jeśli to możliwe, warto ograniczyć częstotliwość mycia do 2-3 razy w tygodniu. Lepiej też używać wtedy łagodnych, naturalnych szamponów, niezawierających szkodliwych substancji. Szukaj ich w drogerii https://d10.pl/

  1. Chroń włosy przed słońcem

Promienie słoneczne są jednym z głównych wrogów naszych włosów w okresie letnim. Trzeba chronić je przed słońcem, nosząc kapelusz lub chustkę na głowie, szczególnie, gdy przebywamy na plaży czy jesteśmy na wielogodzinnej wędrówce. Możesz również użyć specjalnych preparatów z filtrem UV, które pomogą chronić włosy przed szkodliwym działaniem słońca.

  1. Ochrona włosów przed wodą chlorowaną

Jeśli planujesz spędzić czas w basenie, pamiętaj, że woda chlorowana może bardzo szybko przesuszyć włosy. Dlatego przed wejściem do wody, warto nasączyć je czystą wodą (dzięki temu nie będzie już tak obficie wsiąkał we nie chlor), a po kąpieli dokładnie je spłukać. Stosuj także specjalne preparaty, pomagające chronić włosy przed szkodliwym działaniem chloru.

  1. Unikaj stylizacji ciepłem

Wysoka temperatura jest jednym z największych wrogów naszych włosów. Dlatego warto unikać stylizacji ciepłem, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Zamiast tego, możesz spróbować naturalnych metod stylizacji, takich jak sploty, koki, lub po prostu pozostawić włosy do wyschnięcia luźne.

  1. Nawilżaj włosy

W okresie letnim, nasze włosy narażone są na przesuszenie, warto więc regularnie nawilżać je odpowiednimi preparatami. Polecamy naturalne olejki, jak np. olej kokosowy, arganowy, czy jojoba, które doskonale nawilżą i odżywią pasma.

Koloryzacja latem

Farbowanie włosów latem może być problematyczne, ponieważ nasze włosy są już narażone na szkodliwe działanie słońca, soli morskiej czy chlorowanej wody, co może powodować ich przesuszenie i osłabienie. Koloryzacja może osłabić ich strukturę, co czyni je jeszcze bardziej podatnymi na uszkodzenia.

Jeśli jednak zdecydujesz się na farbowanie włosów latem, zadbaj o ich dodatkową ochronę. Oto kilka wskazówek:

  • Farbowanie przed wakacjami

Jeśli planujesz wakacje na plaży, zafarbuj włosy na minimum dwa tygodnie przed wyjazdem. Dzięki temu unikniesz narażenia świeżo co farbowanych włosów na szkodliwe działanie soli morskiej i chlorowanej wody. Zanim więc zaczniesz spędzać całe dnie pod słońcem, zafunduj im po farbowaniu, minimum ze dwa razy, porządne odżywienie (maska na minimum 30 min). Kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz sporo w drogerii d10.pl

  • Unikaj farbowania w największe upały

Farbowanie włosów może osłabić ich strukturę i uczynić je bardziej podatnymi na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dlatego warto unikać farbowania włosów w okresie, gdy z nieba leje się żar. Całe lato powinno się używać specjalnych preparatów z filtrem UV, które pomogą chronić farbowane włosy przed szkodliwym działaniem słońca.

  • Nawilżaj włosy po farbowaniu

W okresie letnim warto regularnie nawilżać farbowane włosy odpowiednimi preparatami, takimi jak maski i odżywki, które pomogą utrzymać ich kondycję i piękny kolor.

  • Przykrywaj włosy, jeśli możesz

Jeśli tylko możesz to przykrywaj włosy w godzinach najsilniejszego słońca. Mogą to być piękne chusty, bejsbolówki, cienkie czapki. Twoje włosy będą ci za to wdzięczne.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.