W co pakować ręcznie robioną biżuterię – trzy eko pomysły

0

Ręcznie robiona biżuteria to modny dodatek do stylizacji, dodający oryginalnego wyglądu. Zajmujesz się wytwarzaniem bransoletek czy naszyjników, ale nie wiesz, w co je spakować? Sprawdź trzy pomysły na ekologiczne opakowania, które będą przyjazne dla środowiska.

Trzy eko pomysły na zapakowanie biżuterii – dlaczego warto z nich skorzystać? 

Ekologiczne opakowania na biżuterię przede wszystkim nie zaśmiecają środowiska. Mają jednak więcej zalet. Są wielokrotnego użytku, dlatego stanowią wartość dodaną do pakowanych kosztowności. Nieważne, czy wytwarzasz je na dużą skalę, jesteś początkującym rękodzielnikiem, czy przygotowujesz propozycje dodatków tylko dla najbliższych. W każdym wypadku odbiorcy docenią samą biżuterię i to, w co będzie zapakowana, ponieważ będą mogli ponownie to wykorzystać. Zwrócą uwagę również na Twoje etyczne działanie. Świadomość społeczeństwa rośnie, dlatego jednorazowe opakowania nie są mile widziane ani u dużych marek, ani u tych początkujących.

1. Szklany słoiczek 

Niewielki szklany słoiczek to dobry pomysł na zapakowanie każdego rodzaju biżuterii. Po jej wyjęciu będzie można go wykorzystać np. w kuchni do przechowywania miodu. Takie elementy występują w różnych rozmiarach, dlatego możesz je dobrać do wielkości konkretnej biżuterii. Na słoiczku warto umieścić np. naklejkę ze swoim logo, aby klienci oswajali się z Twoją marką. Pamiętaj jednak, by wnętrze słoiczka wyłożyć miękkim materiałem. W przeciwnym razie biżuteria będzie obijała się o ścianki, co może spowodować jej uszkodzenie. Jeśli zajmujesz się sprzedażą wysyłkową towarów, zabezpiecz słoiki ekologicznym wypełnieniem – np. papierowymi wiórkami, aby się nie rozbiły.

2. Małe woreczki z różnych materiałów 

Mały woreczek będzie doskonałym pomysłem na zapakowanie biżuterii. Na rynku znajdziesz elementy w różnych rozmiarach: np. 5 x 7 cm czy 8 x 10 cm. Parametry konkretnej opcji dostosujesz do swoich potrzeb i wielkości wytwarzanych ozdób. Możesz wybrać woreczek z: 

  • organzy,
  • juty,
  • lnu,
  • bawełny,
  • satyny,
  • jeansu, 
  • weluru.

Małe woreczki występują w różnych rozmiarach i wzorach (z nadrukami i bez nich). Dzięki temu można dopasować je do kolorów kojarzonych z marką czy barwy konkretnego zamówionego przez klienta produktu. W przypadku ręcznie produkowanej biżuterii sprawdzą się woreczki z różnych materiałów, ale szczególnie efektowne będą te z organzy, ponieważ wygląda ona wręcz luksusowo i jest bardzo przyjemna w dotyku.

3. Kartonowe pudełeczka 

Trzecim sposobem na pakowanie biżuterii są kartonowe pudełeczka. Możesz dobrać ich rozmiar oraz kolorystykę do konkretnych ozdób. Najmodniejsze w ostatnim czasie są zwykłe kartonowe opakowania w naturalnych kolorach, jednak ich ostateczny wygląd najlepiej dopasować do swojej marki. W przypadku tego rodzaju opakowań pamiętaj, by nie narażać ich na kontakt z wilgocią. Pod jej wpływem stracą one swoje właściwości i po prostu się uszkodzą. Trzy eko pomysły na pakowanie biżuterii umożliwiają estetyczne zapakowanie naszyjników i pierścionków, a także zabezpieczają je na czas transportu. Można je później wykorzystać np. do przechowywania innych akcesoriów. Spośród proponowanych rozwiązań wybierz to najlepsze dla Ciebie pod względem wyglądu i parametrów.