Jakie są najbardziej innowacyjne technologie stosowane w materacach, które zmieniają branżę?

0

Na pewno zauważyliśmy, że obecnie rozwija się wiele nowoczesnych technologii. Podobnie dzieje się na rynku materacy, w tym w firmie Hilding – tu również możemy zaobserwować wiele innowacyjnych i ciekawych rozwiązań. Które z nich są najbardziej wyjątkowe i mają szansę na to, aby odmienić branżę? Sprawdź sam!

Jakie materace obecnie cieszą się największą popularnością?

Czasy, w których mieliśmy do wyboru zaledwie parę produktów, dawno minęły. Teraz możemy skorzystać z bogatej oferty materacy, która zapewnia szeroką gamę artykułów. Są jednak takie modele, które cieszą się szczególną popularnością i wybieralnością. Mowa tu o materacach piankowych oraz sprężynowych. To od nich wywodzi się wiele świetnych modeli, które zachwycają swoim działaniem. Jeśli nie umiemy zdecydować się pomiędzy tymi dwoma, możemy postawić na nowoczesne materace hybrydowe, które łączą w sobie cechy pianek oraz sprężyn.

Innowacyjne pianki

Nie ma wątpliwości, że pianka to jeden z najciekawszych materiałów, jeśli chodzi o produkcję materacy. Jest to plastyczne, elastyczne tworzywo, które pozwala na osiągnięcie różnych właściwości. Naszą uwagę powinna zwrócić zwłaszcza pianka HR, którą odnajdziemy w materacach piankowych czy kieszeniowych. Wyróżnia się ona pęcherzykowatą budową, dzięki której przepuszcza więcej powietrza. To z kolei powoduje, że na powierzchni materaca nie gromadzi się wilgoć, kurz ani inne zanieczyszczenia. Jest to istotna cecha, zwłaszcza, że obecnie coraz więcej osób zmaga się z alergiami. Oprócz tego pianka HR posiada dużą gęstość i jest niezwykle elastyczna. Bez wątpienia zaskoczy nas też technologia zastosowana w materacach termoelastycznych – tam znajdziemy piankę Visco, która pod wpływem ciepła, jakie wytwarzamy, dostosowuje się do naszego ciała. W ten sposób umożliwia też zminimalizowanie napięcia w mięśniach i przyspieszenie regeneracji ciała. To wyjątkowy produkt, który znacząco wpływa na nasz zdrowy sen.

Wyjątkowe sprężyny Multipocket

Za rewolucyjne możemy uznać również sprężyny Multipocket. Od tradycyjnych sprężyn odróżnia je to, że każda z nich, umieszczona w osobnej kieszeni, pracuje niezależnie. Dzięki temu materac zapewnia wspaniałą elastyczność punktową, a także cichy i spokojny sen, ponieważ sprężyny pod wpływem naszych ruchów nie wywołują żadnych dźwięków.

Ekologiczne rozwiązania

Materace też mogą być ekologiczne. Potwierdzają to materace naturalne i eko, w których skład wchodzą naturalne, organiczne tworzywa. Materace nasączane są naturalnymi olejkami, a do tego produkowane są z materiałów, które w pełni podlegają recyklingowi. To dzięki takim produktom rynek materacy może się rozwijać, bez obawy o wyrządzenie szkody naszemu środowisku. Pianki termoelastyczne, sprężyny Multipocket, naturalne produkty… Obecnie materace wyróżniają się wieloma interesującymi technologiami, które sprawiają, że nasz sen staje się jeszcze bardziej komfortowy. Co więcej, ich różnorodność i wyjątkowe właściwości powodują, że każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, znajdzie tu coś dla siebie. Nie ma wątpliwości, że korzystając z artykułów Hilding, nie pożałujemy naszego wyboru!

Artykuł sponsorowany