Home LifeStyle Duży zegarek męski – jak znaleźć zegarek na szeroki nadgarstek?

Duży zegarek męski – jak znaleźć zegarek na szeroki nadgarstek?

0

Szukasz zegarka, który będzie wyrazisty? Zakup zegarka idealnego to często prawdziwe wyzwanie. Wybierając duży zegarek męski, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Dowiedz się, co odgrywa ważną rolę, również dla Twojego codziennego komfortu. Rozważ za i przeciw paska i bransolety. Poznaj inne cechy i funkcje zegarków, które mogą być dla Ciebie przydatne. Wszystkie wskazówki znajdziesz w poniższym artykule, sprawdź!

Duży zegarek męski – czy się kierować przy wyborze?

Istotną rolę odgrywa średnica, grubość, rozmiar koperty. Kupując duży zegarek męski zwróć uwagę na 2 podstawowe zasady. Przy dużym nadgarstku koperta zegarka powinna być bardziej masywna. Jeśli w obwodzie masz więcej, niż 18 cm, wybieraj zegarki z kopertą o średnicy ok. 44 mm, 45 mm lub 46 mm. Zegarek z dużą tarczą i dużą kopertą będzie idealnie pasował do szerokiego nadgarstka. Ale warto również pamiętać o tym, że w sytuacjach, które wymagają od Ciebie założenia garnituru, np. na ważne spotkanie biznesowe czy na uroczystą kolację, czasomierz powinien mieścić się pod mankietem koszuli i rękawem marynarki. Wówczas grubość koperty nie powinna być większa, niż 6 mm. Musisz pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, nie przesadź z wielkością i grubością koperty. Im większa i bardziej solidna będzie koperta, tym cięższy będzie zegarek, a to będzie miało wpływ na komfort noszenia go na co dzień. Istotna jest także odpowiednia szerokość paska. Powinna być równa rozstawowi mocowań przy zegarku. Jeśli odpowiednio ją dopasujesz i połączysz z właściwych rozmiarów kopertą, duży zegarek na rękę będzie idealną ozdobą Twojego nadgarstka.

Duży zegarek męski na pasku czy na bransolecie – co wybrać? 

Paski i bransolety to kwestia bardzo indywidualna, zależna m.in. od Twojego stylu ubierania się oraz okazji, przy których będziesz nosić zegarek. Co do zasady, choć jego stylistyka może być różna, zegarek na bransolecie jest bardziej elegancki. Zegarek na pasku w teorii jest idealny do stylizacji casualowych, ale nie tylko. Dobrej jakości, stylowy, skórzany pasek również może być bardzo efektowny i sprawdzi się także w sytuacjach formalnych i przy większych wyjściach. 

Na jakie inne cechy zegarka warto zwrócić uwagę?

Bardzo istotny jest rodzaj tworzywa, z jakiego wykonana jest koperta. To najważniejszy element zegarka, ponieważ chroni jego cały mechanizm. Warto postawić na solidną kopertę ze stali szlachetnej lub tytanu. Zwróć uwagę również na szkiełko. Najbardziej odporne na zarysowania są szkiełka mineralne oraz szafirowe. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz różne sporty, warto postawić na funkcjonalność czyli zegarek sportowy, który będzie wyposażony w rozmaite przydatne funkcje np. chronometr, pulsometr, wodoszczelność, GPS etc Funkcje, które posiadają modele sportowe, dopasowane są zwykle do określonej dyscypliny sportu. Warto też zdecydować się na zegarek z odpowiednim mechanizmem. Zegarki automatyczne męskie to synonim prestiżu. Nie potrzebują baterii, nie wymagają regularnego nakręcania, wystarczy, że taki model będzie stale w ruchu wraz z Tobą. Dodatkowo wygląda imponująco dzięki cyferblatowi wyposażonemu w okienko tzw. open-heart możesz podejrzeć jego fascynujący mechanizm oraz misterne zdobnictwo. Z kolei mechanizm kwarcowy jest zazwyczaj bardziej przystępny cenowo. Baterię należy zmieniać co 2 lata, więc nie stwarza problemów na co dzień. Ze względu na dużą precyzję w odmierzaniu czasu świetnie sprawdza się w modelach sportowych. 

NO COMMENTS

Exit mobile version