Bonding zębów – co należy wiedzieć?

0

Stomatologia stale się rozwija. Obecnie gabinety stomatologiczne oferują różne zabiegi poprawiające wygląd uzębienia. Oprócz tradycyjnego wybielania, można skorzystać z usługi bondingu zębów. Na czym polega ta metoda? Co należy o niej wiedzieć?

Czym jest bonding zębów?

W Łodzi, popularnym rozwiązaniem stosowanym w stomatologii estetycznej jest bonding zębów. Metoda ta polega na nałożeniu na zęby żywicy kompozytowej, co może znacząco poprawić wygląd uzębienia. Bonding zębów w Łodzi oferuje popularną metodę korekcji uzębienia. Dzięki bondingowi możliwe jest precyzyjne kształtowanie zębów i eliminowanie wad. W Łodzi istnieje szeroki dostęp do tej nowoczesnej metody stosowanej w stomatologii estetycznej, co pozwala na uzyskanie naturalnego i pięknego uśmiechu. Jest to stosunkowo skuteczny zabieg, dedykowany dla osób, które mają problemy z wyszczerbieniami, uszkodzeniami czy widocznymi przebarwieniami na zębach.

Bonding zębów to zabieg z zakresu stomatologii dentystycznej. Na zęby nakłada się specjalny kompozyt z żywicy, który dopasowuje się do wielkości ubytków. Kompozyt można także dopasować pod odcień zębów. Żywica jest na tyle elastyczna, że za jej pomocą można z powodzeniem poprawić wygląd zębów. Struktura zębów łączy się z żywicą kompozytową dzięki zjawisku adhezji.

Jak wygląda zabieg bondingu?

Wiele osób zastanawia się czy bonding zębów w Łodzi jest bolesny. Otóż odpowiedź brzmi – NIE. To zabieg nieinwazyjny, który polega na połączeniu struktury zęba z kompozytem z żywicy. Proces składa się z kilku etapów. Pierwszy krok to oczyszczenie powierzchni zębów i ich higienizacja. Następnie pobierany jest wycisk zębów, by określić kształt odbudowanych zębów. Po oczyszczeniu i pobraniu wycisków lekarz określa, jaki kształt nadać zębom. Następnie nakłada się na nie preparat, zwiększający przyczepność żywicy kompozytowej. Bond przykrywa zewnętrzną powierzchnię zęba. Co ważne, bonding zębów można wykonać jedynie na zdrowych zębach.

Kolejne warstwy ułożone na zębie są utwardzane światłem lampy polimeryzacyjnej. Dzięki temu bond staje się odporny na uszkodzenia. Aby metoda przyniosła zadowalające rezultaty, ważne jest by wykonywał ją lekarz z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem. Ważne są umiejętności manualne. Odbudowa zęba musi być jak najbardziej naturalna. Po wygładzeniu i wypolerowaniu zębów, pacjent ma nowy uśmiech.

Jakie efekty można osiągnąć bondingiem zębów?

Bonding zębów w Łodzi to metoda, która przynosi szybkie rezultaty. W zasadzie wystarczy jedna, dwie wizyty, by móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Preparat, który nakładany jest na zęba nie wpływa negatywnie na szkliwo. Dentysta, nakładając żywicę kompozytową, modeluje ją tak, by wpisała się w ukruszony fragment zęba i poprawiła jego kształt. Co ważne – jest to metoda, która nie wymaga stosowania preparatów znieczulających.

Efekty są widoczne niemal od razu i utrzymują się do pięciu lat. Wszystko zależy od trwałości zębów. Warto pamiętać, że kompozyt nie jest niezniszczalny i może się ukruszyć. Jest on także skłonny do przebarwień. Dlatego jeśli zależy nam na pięknym uśmiechu, należy dbać o dietę i odpowiednią higienę jamy ustnej.

Bonding jest zabiegiem, który pozwala na szybkie odbudowanie ukruszonych fragmentów zęba, a także wypełnienia ubytków między zębami, na przykład diastemy. Bonding zębów pozwala poprawić wygląd uzębienia, a także zminimalizować przebarwienia.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.