Dofinansowanie UE na lekcje z bezpieczeństwa na drodze

0

Ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania zyskał projekt edukacyjny, który od wielu lat prowadzi Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD). „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” to program szkoleń dla uczniów i przedszkolaków z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
GITD podpisał umowę o dofinansowanie projektu z Programu Infrastruktura i Środowisko i otrzyma ponad 6,37 mln zł na rozwój „Bezpiecznej Szkoły Krokodylka Tirka”. Dzięki temu programem będzie mógł objąć dodatkowo 15 tys. uczniów. Tirek uczy przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, jak bezpiecznie zachować się na drodze, w tracie podróży autokarem, jazdy na rowerze albo hulajnodze.

Jak podaje resort funduszy, w tym roku GITD – razem z Krokodylkiem Tirkiem – planuje 250 lekcji w całej Polsce. Poza porcją wiedzy, wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają od edukatorów także”edukacyjno-odblaskowe niespodzianki”.

By zgłosić szkołę do programu należy wysłać wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (z załącznika poniżej) na adres e-mail: lekcja@gitd.gov.pl.Jak informuje GITD, liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” to projekt współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość projektu oszacowano na 7,5 mln zł (z czego 6 mln 375 tys. to dofinansowanie ze środków UE).

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP