Centella Asiatica – co warto wiedzieć?

0

Kosmetyki z Centella Asiatica, czyli z Wąkrotką Azjatycką bardzo dobrze działają na cerę i umożliwiają codzienną odpowiednią pielęgnację twarzy. Ten składnik cieszy się ogromną popularnością szczególnie na Wschodzie, gdzie używany jest do kosmetyków. Centella Asiatica przeważa na terenach tropikalnych. Jakie funkcje pełni wąkrotka azjatycka i jakie ma działanie, że jest tak pozyskiwana do tworzenia dobrej jakości kosmetyków?

Co to za roślina?

Centella Asiatica to niezwykła roślina pochodząca z rodziny selerowatych, znajdująca się na terenach tropikalnych. Jej miejsca występowania to obszary wilgotne jak brzegi rzek czy zbiorowiska trawy. Oprócz wykorzystywania jej w kosmetyce, używa jej się też w ziołolecznictwie.

Zastosowanie w kosmetykach

Ta roślina nadaje się do wszelkiego zastosowania w kosmetologii. Pełni ważną funkcję w pielęgnacji skóry i utrzymaniu jej w odpowiedniej kondycji. Wiele osób zmaga się w tym wieku z takimi zmianami skórnymi jak trądzik, który nie występuje tylko u nastolatków w okresie dojrzewania. Na tą dolegliwość cierpi wiele dorosłych, którym ciężko jest wyleczyć ten kompleks. Centella Asiatica działa przeciwtrądzikowo, a właściwości w niej zawarte mają niezwykły wpływ na kondycję skóry. Zmniejsza sebum, które jest najbardziej odpowiedzialne za powstawanie tych niedoskonałości. Również poprawia mikrokrążenie i działa wzmacniająco na naczynia krwionośne.

Centella Asiatica ma znakomity wpływ na niwelowanie zmęczenia skóry, głównie w okolicach oczu, łagodząc obrzęki. Pozwoli to na utrzymanie świeżego wyglądu i cieszenie się z rozświetlonej, żywo wyglądającej cery.

Wiele kobiet sięga po kosmetyki odmładzające. Właśnie preparaty z Centella Asiaticą działają odmładzająco, ponieważ kwas hialuronowy wyraźnie wzmacnia, a przede wszystkim napina skórę, co niweluje widoczność zmarszczek.

Blizny i inne niedoskonałości nie będą problemem, kiedy zaczniesz zażywasz kosmetyków z wąkrotką azjatycką, ponieważ ten składnik zapobiega nieestetycznemu powstawaniu śladów po ranach.

Dodatkowo nawilża skórę, sprawia że cera staje się odżywiona i zadbana w każdym małym calu. Idealnie sprawdzi się przy pielęgnacji cery wrażliwej, ponieważ nie ma mocnego działania podrażniającego.

Centella Asiatica – dla kogo?

Dla kogo Centella Asiatica może być szczególnie korzystna? Przede wszystkim dla osób z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, łuszczyca, egzema czy różnego rodzaju podrażnienia. Roślina ta zawiera bowiem składniki o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym, przyspieszającym regenerację i gojenie skóry, dzięki czemu może pomóc w walce z wieloma dolegliwościami skórnymi.

Dodatkowo, Centella Asiatica jest bogata w składniki aktywne, takie jak triterpenoidy, flawonoidy, kwasy fenolowe czy witaminy i minerały, co sprawia, że może działać również pozytywnie na ogólne zdrowie organizmu. Właściwości te obejmują m.in. działanie przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne.

W związku z tym, Centella Asiatica może być szczególnie pomocna dla osób z problemami trawiennymi, w tym ze skłonnością do zaparć czy biegunek, a także dla osób z zaburzeniami nastroju, takimi jak lęki czy depresja. Związki obecne w tej roślinie mają bowiem działanie uspokajające i mogą pomóc w redukcji stresu oraz poprawie samopoczucia psychicznego.

Warto jednak pamiętać, że jak każdy suplement diety czy kosmetyk, Centella Asiatica może nie być odpowiedni dla każdego. Osoby, które mają problemy z krzepliwością krwi, powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem suplementów lub kosmetyków z Centella Asiatica, ponieważ roślina ta może wpływać na jej poziom.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.