Przemysłowe agregaty malarskie WIWA – dobry wybór dla najbardziej wymagających

0

Agregaty malarskie przemysłowe to świetny wybór dla wszystkich profesjonalistów. Tego typu urządzenia powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy remontowo-budowlanej i to niezależnie od jej wielkości. Doskonałym wyborem są urządzenia marki WIWA. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich zastosowania.

Agregaty malarskie – co warto wiedzieć? 

Dobry agregat malarski przemysłowy sprawdzi się do malowania nawet dużych powierzchni, ale też za jego pomocą można pomalować trudno dostępne miejsca. Dodatkowo efekt wizualny jaki można osiągnąć wybierając to urządzenie jest naprawdę dobry. W przeciwieństwie do malowania ręcznego przy pomocy pędzli czy wałków nie powstają nieestetyczne smugi czy też zacieki. Zużycie materiałów jest zdecydowanie mniejsze. Jednocześnie wszystkie prace można wykonać dokładniej, a przy tym szybciej. Oczywiście trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o rodzaju agregatu malarskiego.

Jakie rodzaje agregatów malarskich przemysłowych są dostępne?

Agregat ze wspomaganiem powietrznym (air assist) to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się przy obróbce metali oraz drewna. Zapewnia niezwykle precyzyjne działanie. Warto postawić na urządzenia najwyższej jakości jakie oferuje producent WIWA. Do takich agregatów dołączone są ergonomiczne dysze, dzięki którym można wykonywać natrysk nawet pod łagodnym kątem. Można także zdecydować się na agregaty przemysłowe elektrostatyczne. Przede wszystkim wykorzystuje się je do malowania metali. Sprawdzają się do szeroko rozumianych celów przemysłowych, ale też w branżach takich jak przemysł lotniczy czy kowalstwo.

Warto zwrócić uwagę na zasadę działania tego typu urządzeń. Opiera się ona na rozpyleniu danego materiału, a więc farby bądź lakieru pod wysokim napięciem. W tym przypadku elektroda znajduje się w dyszy pistoletu. Agregaty elektrostatyczne wymagają podłączenia do dobrze działającego uziemienia. Nie emitują zanieczyszczeń. Można je więc wykorzystywać nawet w pomieszczeniach. Dzięki temu, że natrysk wykorzystuje efekt pola elektrostatycznego malowany element pokrywany jest z każdej strony bardzo dokładnie, a przy tym zużycie materiału jest niewielkie. Tego typu agregaty pozwalają na zmniejszenie zużycia farby nawet o 70%.

W zestawieniu dobrych agregatów przemysłowych nie może też zabraknąć agregatów hydrodynamicznych (airless). Używając tego typu urządzenia można w znaczący sposób oszczędzić. W tym przypadku materiał jest nie tylko pompowany, ale też sprężany. Agregaty tego rodzaju mają bardzo dobrą wydajność oraz szerokie spektrum zastosowania. Można wykorzystać je nawet do nanoszenia gęstych farb czy szpachli. Mają one zastosowanie w szeroko rozumianym budownictwie oraz przemyśle. 

Agregaty malarskie przemysłowe WIWA – dobry wybór dla najbardziej wymagających

Przemysłowe agregaty malarskie WIWA to świetny wybór dla najbardziej wymagających profesjonalistów. Wszystkie modele cechuje wysoka jakość wykonania. Są odporne na uszkodzenia. Doskonałym wyborem jest WIWA Phoenix GX. To wysoko wydajne i wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się do malowania drewna czy metalu. Jest ekonomiczne w użyciu i zapewnia długą żywotność. Sprawdzi się nawet w ciągłej pracy. Zastosowany filtr HP ze stali nierdzewnej jeszcze zwiększa trwałość tego typu urządzenia.

Jeżeli szukają Państwo hydrodynamicznego agregatu, to świetnie sprawdzi się urządzenie WIWA z serii Profesional. Wyposażone zostało w naprawdę mocne i wydajne pompy. Do tego zoptymalizowana została dystrybucja powietrza, co zapobiega ryzyku oblodzenia. Producent zastosował tutaj silnik pneumatyczny, który nie wymaga smarowania. Do tego urządzenie pracuje niezwykle cicho i zapewnia niską pulsację.

Ciekawym wyborem jest też WIWA Herkules. Został on wykonany ze stali nierdzewnej, która jest odporna na korodowanie. Producent zastosował tutaj szybki system montażu i demontażu pompy, co jeszcze bardziej usprawnia pracę. Na uwagę zasługuje także łatwe otwieranie filtra wysokociśnieniowego. To dobry wybór dla każdego profesjonalisty.

Więcej agregatów marki WIWA oraz kompetentnych i profesjonalnych doradców z praktycznym doświadczeniem, którzy doradzą jaki wybrać odpowiedni agregat znajdziesz na https://resin.pl