Jajeczka wielkanocne: jak ozdobić świąteczny stół w stylowy sposób

0

Jajeczka wielkanocne to jedna z najpopularniejszych dekoracji stołu na święta. Są one bardzo łatwe do przygotowania i idealnie sprawdzają się w kontekście świątecznym. Świetnym rozwiązaniem są też gotowe dekoracje w kształcie jajek. To trwałe rozwiązanie, które wygląda rewelacyjnie. Przekonaj się, jak wykorzystać takie jajka do aranżacji stołu!

Jak dekorować stół na Wielkanoc z jajeczkami w roli głównej?

Jajeczka wielkanocne do świątecznych dekoracji mogą być ustawione w dowolnym miejscu stołu, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Najlepiej wybrać taką lokalizację, aby przyciągnęła wzrok gości. Możesz je ustawić na specjalnych podstawach np. na paterach, w koszyczkach lub na talerzykach, gdzie stworzysz dekoracje wielkanocną.

Jednak tak naprawdę nie musisz ograniczać się jedynie do ozdób w formie jajeczek do postawienia. Alternatywnym rozwiązaniem są dekoracje do powieszenia – znajdziesz je m.in. na stronie: goliathome.pl. Takie zawieszki możesz przyczepić do gałązek wierzby, roślin, które chcesz ustawić na stole, a nawet zawiesić do żyrandola, wiszącego nad stołem.

Jeśli zdecydujesz się na miseczki w formie skorupek jajek, to możesz bez obaw włożyć tam cukierki, czekoladki w papierku itp. To naprawdę oryginalny sposób na serwowanie drobnych przekąsek, który spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Piękne jajeczka wielkanocne – z jakich materiałów można je zrobić?

Jajeczka dekoracyjne na Wielkanoc mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są jednak te z tworzywa sztucznego – najczęściej plastiku lub metalu. Są one o wiele tańsze od tych ozdobionych naturalnym kamieniem, a ich trwałość i łatwość czyszczenia to naprawdę ważna zaleta. Poza tym jajeczka z tworzywa sztucznego mogą mieć formę świetlnej girlandy z lampkami LED. To rewelacyjny sposób na ożywienie wnętrza, a szczególnie okna, regału lub półki.

Ciekawym rozwiązaniem są także jajeczka dekoracyjne z ceramiki. Takie figurki są odporne na wodę, więc możesz nawet włożyć do nich małą doniczkę z kwiatkami np. popularnymi żonkilami. Świetnie będzie się też prezentować dekoracja z watą i rzeżuchom. Taki świeży duet będzie doskonale prezentować się na wielkanocnym stole.