Tężnia solankowa w domu – czym jest i jak ją zrobić?

0

Mini tężnia solankowa to kolejna forma terapii solnej, która cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niej można cieszyć się korzyściami zdrowotnymi soli bez wychodzenia z domu. W tym artykule opiszemy, czym jest mini tężnia solankowa oraz jak zbudować ją w domu.

Czym jest mini tężnia solankowa?

Mini tężnia solankowa to specjalny rodzaj urządzenia, które umożliwia korzystanie z dobroczynnego wpływu soli na organizm. Składa się z przestrzeni wypełnionej solą oraz generatora solanki. W tężni solankowej powietrze jest nasycone drobinami soli, co sprawia, że oddychanie staje się łatwiejsze, a organizm oczyszczony z toksyn.

Korzyści zdrowotne mini tężni solankowej

Mini tężnia solankowa to doskonałe rozwiązanie dla osób z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma, zapalenie oskrzeli czy alergie. Solanki wpływają na rozrzedzenie i wydzielenie zalegającej wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia oddychanie. Wpływ soli na skórę jest również korzystny – pomaga ona w walce z trądzikiem, łuszczycą oraz innymi chorobami skórnymi.

Budowa mini tężni solankowej w domu

Budowa mini tężni solankowej w domu nie jest trudna, a koszt w porównaniu z profesjonalnymi tężniami solankowymi jest znacznie niższy. Do zbudowania tężni potrzebne będą: przestrzeń do budowy, sól himalajska, generator solanki, wentylator oraz podkładki antypoślizgowe.

Jak zbudować mini tężnię solankową w domu?

  1. Wybierz odpowiednią przestrzeń – mini tężnia solankowa może zostać zbudowana zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w większych. Najważniejsze, aby miała odpowiednią wentylację.
  2. Ułóż podkładki antypoślizgowe – podkładki zapobiegają poślizgnięciu się na soli.
  3. Wypełnij przestrzeń solą himalajską – ilość soli powinna wynosić około 100-200 kg, w zależności od wielkości pomieszczenia.
  4. Zainstaluj generator solanki – generator rozpyla solankę do powietrza, co pozwala na nasyconie przestrzeni solą.
  5. Zamontuj wentylator – wentylator pozwala na równomierne rozprzestrzenienie soli w pomieszczeniu.
  6. Koszt budowy mini tężni solankowej

Koszt budowy mini tężni solankowej

Cena mini tężni solankowej do domu może być bardzo zróżnicowana, w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar, materiały i dodatkowe funkcje.

W przypadku prostych modeli bez dodatkowych funkcji, koszt tężni solankowej do domu może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednakże, zaawansowane modele z dodatkowymi funkcjami, takimi jak np. muzyka relaksacyjna czy aromaterapia, mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Warto zaznaczyć, że koszt tężni solankowej do domu może być też uzależniony od wybranych materiałów i wykończenia. Tężnie wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, są zwykle droższe niż te wykonane z tworzyw sztucznych.

Koszt tężni solankowej do domu może również zależeć od regionu, w którym się znajdujemy, a także od producenta. Dlatego warto dokładnie przebadać oferty różnych firm i porównać ceny, aby wybrać najlepszą opcję, która będzie odpowiadać naszym potrzebom i budżetowi.

Źródło: https://aranzacjekopalniane.pl/teznia-solankowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj