Angielskie ćwiczenia online – jak zdobyć praktyczne umiejętności?

0

Kolejna próba poznania języka angielskiego za Tobą i znów spotkało Cię niepowodzenie? A może wciąż boisz się spróbować, bo osoby z Twojego otoczenia przedstawiają naukę języka jako niemożliwą do zrealizowania? Przed Tobą angielski ćwiczenia online w jednej z najbardziej przystępnych form. Przekonaj się, że praktyczne treningi mogą zdziałać cuda, a komunikowanie się po angielsku jest w zasięgu Twojej ręki.

Angielski ćwiczenia online:

  • Dowiedz się, dlaczego tradycyjne kursy językowe się nie sprawdzają
  • Odkryj Metodę Aktywnego Mówienia
  • Poznaj filary Metody Aktywnego Mówienia

Dlaczego tradycyjne kursy języka angielskiego często się nie sprawdzają?

Tradycyjne kursy języka angielskiego co prawda wciąż mają swoich zwolenników, ale wiele osób woli wybierać inne formy nauki. Dla sporej grupy kursantów klasyczny sposób nauki nie zdawał egzaminu. Dlaczego?

Kursy angielskiego, zwłaszcza w wydaniu dla początkujących, mają dwie główne wady. Po pierwsze, są przeładowane teorią. Z nieznanego powodu twórcy kursów językowych są najwyraźniej przekonani, że znajomość wszystkich zasad gramatycznych poprawi zdolności komunikacyjne. To twierdzenie ma niewiele wspólnego z prawdą – wystarczy porównać ten sposób do nauki języka ojczystego. Dzieci, ucząc się języka ojczystego, nie mają pojęcia o gramatyce, czy zapisywaniu wypowiadanych słów. Liczy się dla nich mówienie i słuchanie. W tym dochodzą do perfekcji, zanim jeszcze poznają zasady gramatyczne, czy ortografię. Z tego powodu kursy językowe powinny skupiać się właśnie na mówieniu i słuchaniu, zamiast męczeniu kursantów regułami gramatycznymi.

Drugą wadą tradycyjnych kursów językowych jest uczenie wiedzy zamiast umiejętności. Jeszcze nigdy sama teoria nie przełożyła się na doskonałą znajomość praktyki. To tak, jak uczyć się jazdy na rowerze, czytając o tym z książek. Trzeba wsiąść na rower, kilka razy się przewrócić, by móc poprawnie jeździć, prawda? Tak samo jest ze znajomością języka. Możesz znać teorię na wylot, wykuć tysiące słówek i wszystkie angielskie czasy, a mimo to nadal nie będziesz mieć śmiałości, by rozmawiać. To właśnie trening czyni mistrza.

Metoda Aktywnego Mówienia – na czym polega?

Przed Tobą sposób nauki języka, który działa: Metoda Aktywnego MówieniaAngielski ćwiczenia online przeprowadzane tym sposobem to szansa na poznanie języka od praktycznej stronyhttps://szybkanauka.pro/nauka-angielskiego-online/. Metoda Aktywnego Mówienia jest rewolucyjnym sposobem nauczania języków, który został opracowany przez Szybka Nauka ProSzybka Nauka Pro stosuje metodę, której nie znajdziesz na tradycyjnych kursach językowych, czy na zajęciach w szkole. Zamiast konwencjonalnych technik, Szybka Nauka Pro proponuje położenie nacisku na rozwijaniu umiejętności werbalnych, czyli mówieniu i słuchaniu. To na nich opiera się też cały kurs.

W trakcie treningu językowego możesz korzystać z interesujących i bliskich Ci tematycznie treningów wideo. Kluczowe jest powtarzanie całych zdań po angielsku wraz z prowadzącym. Nie tylko przysłuchujesz się temu, co mówi lektor, ale i samodzielnie wypowiadasz zdania na głos! Bardzo ważne jest zatem, by aktywnie uczestniczyć w zajęciach (stąd też nazwa Metoda Aktywnego Mówienia) i powtarzać głośno usłyszane sekwencje słów. To doskonały sposób, by poznać język od praktycznej strony i przyzwyczaić aparat mowy do angielskiej wymowy.

Główne filary Metody Aktywnego Mówienia

Istotną kwestią w Metodzie Aktywnego Mówienia są jej podstawowe filary. Pierwszy z nich to 1000 najważniejszych słów. Uczysz się tylko tego słownictwa, które realnie Ci się przyda w życiowych sytuacjach. Słowa te dotyczą podróżowania, zachowania w restauracji, pytania o drogę i wielu innych życiowych kwestii. W trakcie kursu będziesz więc uczyć się tylko tych słów, które faktycznie Ci się przydadzą. Twórcy metody szacują, że poznanie 1000 słów pomoże zrozumieć 75% tekstów pisanych i ponad 80% konwersacji.

Drugim filarem jest 6 najważniejszych czasów. To kolejna rewolucja – zamiast kilkunastu czasów, uczysz się tylko tych najbardziej potrzebnych. Co istotne, te 6 czasów występuje w aż 99% konwersacji. Nauka gramatyki to nie wkuwanie na pamięć – w czasie kursu będziesz poznawać całe zdania, co pomoże Ci połączyć reguły z faktycznymi zdarzeniami. Trzecim filarem jest natomiast 100% skupienia się na mówieniu oraz słuchaniu. Zapomnisz o podręcznikach, wielostronicowych notatkach oraz listach słówek. Dzięki rozwijaniu umiejętności werbalnych mówienie po angielsku stanie się dla Ciebie nie tylko prostsze, ale i całkiem naturalne.