Wakacyjne koncerty w Poznaniu – tego nie możesz przegapić!

0

Beztroski letni czas sprzyja dobrej zabawie i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wieczorem zaś ciągnie nas tam, gdzie jest nieco głośniej, można potańczyć i pobawić się w tłumie ludzi. Poznań na lato oferuje Ci to wszystko, być mógł zażyć rozrywki najwyższej klasy i poczuć szaleństwo upalnych nocy na własnej skórze!

Czerwiec w Poznaniu – najważniejsze wydarzenia

Aby nie umknęły Ci żadne najważniejsze koncerty i wydarzenia, możesz śledzić je wszystkie na jednej stronie – https://rytmy.pl/wydarzenia/poznan/. Które z czerwcowych imprez wydają nam się najciekawsze?

  • Nosowska – Poznań | Nocny Targ Towarzyski – rockowe brzmienie doskonale znane z twórczości zespołu Hey to coś, co towarzyszyło artystce przez całe życie. Jednak w twórczości solowej zawsze chętnie sięgała do muzycznych eksperymentów, eksplorując i mieszając ze sobą najróżniejsze gatunki i tworząc utwory nieoczywiste, ale zawsze opatrzone tekstami najwyższej klasy. Na muzyczną ucztę w towarzystwie ikony polskiej sceny muzycznej można się wybrać już 4 czerwca.
  • Peja/Slums Attack/Poznań – tych artystów poznańskiej publiczności nie trzeba przedstawiać. Ekipa pochodząca z Jeżyc chętnie daje koncerty na „własnym podwórku”. Peja i Slums Attack od ćwierćwiecza wyznaczają trendy w polskim hip hopie, wciąż ciesząc się niesłabnącą popularnością w środowisku rapowym. Na imprezę szykuj się już 6 czerwca
  • Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode – 40 lat DM – „Enjoy the silence”, „Personal Jesus” czy „Just can’t get enough” – to tylko kilka z hitów zespołu, który połączył pokolenia i odmienił oblicze muzyki popularnej. Zlot fanów odbędzie się w jednym z największych klubów muzycznych w Polsce – w klubie TAMA – już 20 czerwca.

Lipiec – najważniejsze koncerty w Poznaniu

18 lipca w poznańskim Klubie Pod Minogą bez wątpienia zgromadzą się wszyscy miłośnicy crossover thrash’u. Do Polski po 6-letniej przerwie powraca bowiem legenda tego gatunku muzycznego, amerykański zespół Method of Destruction. Kontrowersyjna, niestroniąca od komentarzy politycznych i mocnych uderzeń dźwiękowych kapela da energetyczny występ, którego z pewnością nie zapomnisz przez długi czas. Jeśli jednak jesteś fanem łagodniejszych tonów, już 30 lipca możesz zrelaksować się i poczuć letnie uniesienia przy muzyce Darii Zawiałow – na jej występ zapraszamy na Nocny Targ Towarzyski.

Na co iść w sierpniu?

Sierpień zacznie się z jajem – zadba o to zespół Nocny Kochanek, który inspirując się heavy metalowymi zespołami postawi na mocne uderzenie, ale całość opatrzona będzie niebanalnymi, często zabawnymi tekstami. Na tak wybuchową mieszankę dobrej muzyki i potężnej dawki śmiechu wybierz się 6 sierpnia 2020 na Nocny Targ Towarzyski.

Dzień później, 7 sierpnia 2020, Jezioro Maltańskie opanują miłośnicy polskiego rapu, świętujący kolejną edycję Hip Hop Festival. Z pewnością nie zabraknie tu największych gwiazd – zarówno tych, które tworzyły ten wyjątkowy gatunek w Polsce, jak i tych zupełnie nowych, dopiero stawiających pierwsze kroki na muzycznej scenie.

Radio Poznań