Jak jedzenie wpływa na samopoczucie?

0

Zbilansowana, odpowiednio dopasowana dieta to klucz do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia – warto pamiętać o tym, że starannie skomponowane menu dostarcza wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, pomagając w utrzymaniu równowagi organizmu.

Zbilansowana dieta – dlaczego warto zadbać o zdrową dietę?

Zdrowe odżywianie to podstawa, dzięki której możliwym jest utrzymanie nienagannego stanu całego organizmu. Przestrzeganie zasad zbilansowanej diety pomaga w dostarczeniu organizmowi składników odżywczych, niezbędnych do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Uboga, nieodpowiednio dobrana dieta może prowadzić do wystąpienia wielu poważnych, zagrażających zdrowiu i życiu chorób. Nie można zapominać o tym, że spożywanie niezdrowych posiłków może skutkować rozregulowaniem pracy jelit, bardzo często źle dopasowana dieta stanowi także jedną z głównych przyczyn otyłości. Nieleczona otyłość może prowadzić z kolei do nieodwracalnego uszkodzenia narządów, zbędne kilogramy mogą przyczyniać się także do rozwoju miażdżycy – cholesterol odkładający się w naczyniach krwionośnych może powodować ich zatkanie, prowadząc między innymi do zagrażającej życiu niewydolności serca. Dodatkowo otyłość spowodowana nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi może prowadzić także do rozwoju żylaków, cukrzycy typu 2 i nadciśnienia tętniczego. 

Koniecznie należy pamiętać o tym, że zdrowa dieta, bogata w wartościowe składniki odżywcze i witaminy pomaga w obniżeniu kortyzolu i adrenaliny, czyli hormonów odpowiadających za stres. Oprócz tego wartościowe i starannie skomponowane posiłki podnoszą poziom serotoniny, czyli hormonu o potwierdzonym działaniu uspokajającym i antydepresyjnym. Odpowiednio zbilansowane posiłki ułatwiają także utrzymanie odpowiedniego ciśnienia krwi oraz przyczyniają się do wzmocnienia systemu odpornościowego organizmu. 

Zasady zdrowego odżywiania – o czym pamiętać?

Jedną z głównych zasad zdrowego odżywiania jest regularne spożywanie posiłków – warto pamiętać o tym, że pokarmy powinny być przyjmowane około 5 razy dziennie. Dodatkowo zdrowa dieta powinna być także zróżnicowana i pod żadnym pozorem nie może zabraknąć w niej białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczy. 

W zdrowym jadłospisie powinny znaleźć się posiłki złożone z produktów zbożowych, nabiału, warzyw, mięsa i owoców – w przypadku osób unikających spożywania mięsa koniecznym okaże się wprowadzenie do diety nieco większej ilości roślin strączkowych, stanowiących bogate źródło białka. Niezwykle ważną kwestią okaże się także odpowiednie przygotowanie pokarmów – w miarę możliwości spożywane posiłki powinny być jak najmniej przetworzone. 

Kolejnym kluczowym elementem zdrowej i zbilansowanej diety jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Dodatkowo osoby chcące zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie powinny unikać również spożywania nadmiernych ilości cukru i soli.

Zdrowa dieta a samopoczucie pracowników – dlaczego warto zainwestować w catering dla firm?

Profesjonalny catering dla firm to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób – warto pamiętać o tym, że pożywne, zdrowe posiłki są doskonałym sposobem na zachowanie dobrego samopoczucia oraz zwiększenie produktywności pracowników. Dodatkowo odpowiednio dopasowane składniki odżywcze zawarte w starannie skomponowanych posiłkach ułatwiają skupienie się na wykonywanych zadaniach, pomagają także w lepszej organizacji czasu pracy. Smaczne, zdrowe i pożywne dania poprawiają humor i pomagają w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. 

Nie można zapominać o tym, że zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki mogą okazać się także świetnym sposobem na budowanie pozytywnego wizerunku firmy – benefity w postaci profesjonalnego cateringu dla firm mogą mieć wpływ na przyciągnięcie doświadczonych specjalistów. Dodatkowo wspólne spożywanie obiadu pozwala na lepszą integrację pracowników i przyczynia się do kreowania przyjaznej atmosfery. Zadowoleni pracownicy o wiele lepiej radzą sobie ze stresem, wykazują się także dużo większą kreatywnością. Łatwo zauważyć, że smaczne posiłki, oferowane w ramach cateringu dla firm stanowią doskonały sposób na poprawę wyników przedsiębiorstwa na wielu różnych płaszczyznach.

Catering pracowniczy – wybór sprawdzonego dostawcy

Pracodawcy, którzy chcą zadbać o zdrowie i samopoczucie pracowników powinni zatroszczyć się o staranny wybór firmy cateringowej. Podczas przeglądania ofert warto pamiętać między innymi o tym, że catering dla firm powinien bazować na zdrowych, pełnowartościowych i ekologicznych produktach. Podczas wyboru idealnej oferty cateringowej warto zwrócić uwagę także na doświadczenie i wiedzę osób przygotowujących posiłki.

Niezwykle ważne podczas wyboru dostawcy obiadów okażą się również kwestie logistyczne – bezproblemowa dostawa do biura, możliwość zmiany ilości zamawianych posiłków oraz brak sztywno ustalonych pakietów to tylko jedne z wielu zalet sprawdzonego cateringu dla firm. 

Świetnym wyborem jest Luncherbox. Firma oferuje nie tylko zdrowe i pożywne cateringi, a także zapewnia pełen profesjonalizm oraz satysfakcję ze świadczonych usług. Szczegóły oferty można znaleźć na stronie http://luncherbox.pl/ 

Ponadto wybierając catering koniecznie należy mieć na uwadze upodobania pracowników – w tym wypadku warto zwrócić uwagę między innymi na różnego rodzaju alergie i uczulenia pokarmowe. Podczas wyboru idealnej opcji cateringowej niezwykle pomocna może okazać się ankieta, która ułatwi ustalenie preferencji żywieniowych personelu. W ofercie cateringowej skierowanej do pracowników firm nie powinno zabraknąć między innymi opcji wegetariańskich, dobrym pomysłem okaże się także zapewnienie pracownikom możliwości wyboru posiłków pozbawionych cukru czy laktozy.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.