Jak ułatwić sobie życie i zaoszczędzić czas, gdy pracujecie dużo?

0

Życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać – tak powinna brzmieć dewiza każdego z nas. Ale nie ma się co oszukiwać, bo jest inaczej. Czasami za wszelką cenę szukamy trudniejszych rozwiązań, choćby z poczucia obowiązku. A przecież, gdy pracuje się dużo trzeba też znaleźć czas na rozrywkę. Dziś podpowiemy Wam, jak ułatwić sobie życie i przy tym zaoszczędzić czas, a przy tym nadal żyć zdrowo.

Odżywiaj się zdrowo i nie gotuj

Gdy ogląda się programy kulinarne można odnieść wrażenie, że gotowanie rzeczywiście jest ultra przyjemne. Ale jakoś, gdy człowiek sam tego próbuje nie tylko nie sprawia mu to przyjemności, a efekt finalny pozostawia wiele do życzenia i do tego wszystkiego wszędzie panuje bałagan. Jednocześnie wielu z nas chce zdrowo się odżywiać i zachować prawidłową wagę, a jedzenie śmieciowe skutecznie to utrudnia. Co więc zrobić? Można powiedzieć, że trzeba gotować, ale można też ułatwić sobie życzenia i zakupić catering dietetyczny. To naprawdę świetne rozwiązanie, nawet dla wymagających. Przede wszystkim dania są zdrowe, odpowiednio zbilansowane, a do tego porcje są duże i obłędnie smaczne. Czy można chcieć więcej? Jasne, że tak, a wręcz trzeba, bo catering może być dostarczony w wybrane przez Was miejsce. Do wyboru macie też rożne rodzaje diety. Możecie zdecydować się na klasyczną, ale też wegetariańską, wegańską czy dla sportowców. Tutaj polecamy Wam catering do domu z Gdańska.

Sanepid nie odwiedza Twojego domu, zatem…nie sprzątaj, gdy jesteś bardzo zmęczony

Czasami można odnieść wrażenie, że człowiek sprząta w domu, bo oczekuje kontroli z sanepidu. Owszem warto mieć czysto i schludnie w domu, ale nie kosztem swojego wolnego czasu. Jeżeli jesteście bardzo zmęczeni, to lepiej wypocząć, a nie oddawać się wątpliwej przyjemności jaką jest sprzątanie. Swoją drogą robota nie zając, nie ucieknie. Dodatkowo zawsze też możecie zdecydować się na szereg udogodnień. Tutaj mamy choćby na myśli robota sprzątającego. Nie tylko odkurzy podłogę, ale też ją umyje. Czy to nie świetne rozwiązanie? Jeżeli uważacie, że czas na umycie okien, to użyjcie myjki ciśnieniowej. Ok, może pojawi się kilka smug, ale w czym one przeszkadzają. Wieczorem ustawcie już kawę na godzinę np. 7, dzięki temu zyskacie parę minut. Możecie w spokoju wypić ulubioną latte, a potem wyjść do pracy. Już na takich drobnych zmianach zaoszczędzicie sporo czasu, który możecie wykorzystać choćby na wypoczynek, spacer czy też czytanie książki.

Lubisz czytać, a nie masz czasu? Słuchaj audiobooków!

Czytanie jest przyjemnością, ale prawda jest taka, że czasem trudno znaleźć na nie czas. Po pracy wiele osób jest już tak zmęczonych, że zamiast po książkę sięga po pilot i włącza jakiś serial, na którym zasypia. Na szczęście nie trzeba rezygnować z ulubionych książek czy poznawania nowości literackich. Wystarczy tylko słuchać audiobooków. To świetne rozwiązanie. Audiobooki możecie włączać, gdy jedziecie do pracy samochodem czy komunikacją publiczną, ale też, gdy uprawiacie jogging. To super wygodne, a przy tym pozwala się odstresować i wypocząć.

Ruch? Tak jest ważny, czyli jak być aktywnym w drodze do pracy?

Wiele mówi się o zdrowym stylu życia. To fakt trzeba żyć zdrowo i zbilansowana dieta tutaj nie wystarczy. Ważny jest także ruch. W końcu stawiając na zdrowy styl życia można wiele zyskać. Otóż nie tylko młodziej się wygląda i lepiej czuje, ale w znaczący sposób zmniejsza się także ryzyko wielu chorób, począwszy od chorób serca, przez choroby nowotworowe, aż na cukrzycy kończąc. Ale prawda jest taka, że po pracy trudno jest znaleźć chęci na uprawianie aktywności. Dlatego lepiej postawić na nieco inne rozwiązania. Zacznijmy od tego, że zamiast samochodem do pracy można dojeżdżać rowerem, a jeżeli macie dosyć daleko, to lepiej zostawić samochód na parkingu oddalonym np. kilometr od miejsca pracy, a następnie po prostu się przespacerować. W pracy lepiej zrezygnować z windy na rzecz schodów. A gdy macie przerwę, to nie idźcie na przysłowiowego „dymka”, lecz na krótki spacer choćby do pobliskiej kawiarni po pyszne i zdrowe smoothie.