Jak pielęgnować twarz zimą?

0
Portrait of charming mature woman with healthy beautiful face skin and natural makeup applying cream indoors

Skóra twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji zimą, bo wówczas ogromne różnice temperatur mają na cerę destrukcyjny wpływ. Na zewnątrz panują niskie, ujemne temperatury, wieje lodowaty wiatr, a w pomieszczeniach, w których przebywamy, działa ogrzewanie, wysuszając nie tylko powietrze, ale także właśnie skórę. Mocno nawilżający krem do twarzy to niejedyny kosmetyk, który musi znaleźć się w kosmetyczce w zimowych miesiącach. Sprawdź, jak pielęgnować skórę zimą i jakie kosmetyki są niezbędne.

Zimowa pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy w tym okresie powinna być nieco inna. Dla wielu z pewnością dużym zaskoczeniem będzie fakt, że skóra traci znacznie więcej wody w czasie zimowych miesięcy niż latem. Z tego właśnie względu podstawowym zadaniem jest odpowiednie nawilżanie skóry i dbanie o jej naturalne warstwy ochronne, które spowalniają proces naturalnej utraty wody z organizmu.

Zimą konieczne trzeba zrezygnować z żeli do mycia twarzy. To preparaty, które dodatkowo wysuszają skórę. Należy zastąpić je mleczkiem kosmetycznym lub płynem micelarnym. Zimą skórę twarzy oczyszcza się dwukrotnie w ciągu dnia. Tak jak zawsze trzeba to zrobić wieczorem, by usunąć resztki makijażu i zanieczyszczenia, które zgromadziły się na skórze w ciągu dnia. Ponownie skórę należy oczyścić rano, bo wówczas składniki aktywne – zawarte w tłustym kremie przeznaczonym do stosowania na dzień – znacznie lepiej będą zabezpieczać ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wieczorem należy zadbać o dobre nawilżenie skóry, w czym pomoże mocno nawilżający krem do twarzy.

Nie wolno także zapominać o ustach, których delikatna skóra wymaga perfekcyjnej ochrony, bo inaczej zacznie boleśnie pękać, co jest nie tylko uciążliwe, ale i nieestetyczne.

Tłusty krem do twarzy

W ciągu dnia należy zapomnieć o kremach nawilżających. Na skórze musi pojawić się preparat, który mocno ją natłuści. W składzie takiego kremu powinna być parafina, wazelina, oliwka albo wosk. Te substancje zrobią wiele dobrego. Ochronią i wesprą regenerację naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry, który chroni ją przed nadmierną utratą wody. Tłusty krem na dzień powinien też zawierać filtry UV, które ochronią skórę przed destrukcyjnym działaniem promieni ostrego, zimowego słońca.

Mocno nawilżający krem do twarzy na noc

Mocno nawilżający krem do twarzy może być oparty o ekstrakt z korzenia żeń-szenia. Zawiera on silne, naturalne antyoksydanty, które potrafią skutecznie wymiatać wolne rodniki z powierzchni skóry, spowalniając w ten sposób procesy starzeniowe. Dzięki temu skóra zachowuje młody wygląd znacznie dłużej. Żeń-szeń potrafi pobudzać mikrokrążenie podskórne, a skóra jest znacznie lepiej dotleniona i odzyskuje swój blask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here