Jak przygotować się do prezentacji biznesowej?

0
Fot.: freepik.com

Na myśl o tym, że masz niedługo poprowadzić istotną prezentację biznesową stres paraliżuje całe twoje ciało? Nie potrafisz się skupić, ponieważ twoje myśli krążą wokół nadchodzącego wydarzenia, które może mieć istotny wpływ na rozwój twojej kariery? Doskonale rozumiemy twoje odczucia oraz obawy. Wystąpienia publiczne nie należą do najłatwiejszych, a szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzą duże pieniądze, możliwość inwestycji, czy podjęcia nowej współpracy. Presja jest ogromna, spotkanie będzie miało naprawdę dużą wagę, dlatego też należy odpowiednio się do niego przygotować. Pozytywne nastawienie i pewność siebie, niestety nie wystarczy. Nawet najlepszy mówca nie wypadnie dobrze, jeśli nie przygotowuje się również w kwestii merytorycznej, np. na szkoleniu z prezentacji.

Roli wystąpień publicznych nie trzeba nikomu przedstawiać. Wiadomo, że są one podstawą w nawiązywaniu kolejnych współprac, czy w kontaktach z potencjalnymi klientami. Aby w maksymalny sposób wykorzystać możliwości jakie nam dają, warto odpowiednio się do nich przygotować. Wysiłek włożony na tym etapie, na pewno powróci do nas, jako sukces na ścieżce kariery, który otworzy kolejne drogi do rozwoju osobistego oraz zawodowego. Wiedza jaką zgromadzicie podczas szkolenia z prezentacji biznesowych, bowiem może być wykorzystana także w życiu prywatnym, co z łatwością zauważycie.

Takie kursy nie są przeznaczone wyłącznie dla osób początkujących. Prowadzimy również zajęcia dla zaawansowanych, ponieważ wierzymy, że nikt nie jest idealny i zawsze znajdzie się aspekt, podczas prowadzenia wystąpienia publicznego, który można udoskonalić. Nasi trenerzy pomogą ci zweryfikować umiejętności przemawiania, przedstawiania prezentacji oraz sprawnego odpowiadania na pytania ze strony słuchaczy. Dokładnie i wnikliwie przeanalizujemy również twoją mowę ciała, gestykulację oraz zmieniający się ton głosu podczas wystąpienia. Pomożemy ci wyłapać błędy oraz niedociągnięcia, tak aby każde kolejne wystąpienie było o wiele lepsze od poprzedniego. Jak wiadomo praktyka czyni mistrza, dlatego też zapraszamy do szkolenia z prezentacji biznesowych, które mamy w swojej ofercie.

Szkolenia prezentacje biznesowe – czy warto skorzystać?

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby poprowadzić prezentację w swojej firmie, jak najbardziej warto zastanowić się nad takim szkoleniem. Udział w zajęciach wymaga zazwyczaj poświęcenia kilku godzin, czy dni swojego czasu wolnego, ale efekty są widoczne od razu. Na zajęciach panuje przyjemna atmosfera, która sprzyja swobodnej wymianie poglądów oraz dyskusjom. Możesz zadawać nurtujące cię pytania, a nasi trenerzy zawsze z chęcią na nie odpowiedzą. Pomogą ci także w wykryciu popełnianych przez was błędów, żebyś od razu mógł nad nimi popracować. Na szkoleniu z prezentacji biznesowych przede wszystkim nauczysz się w prawidłowy sposób planować swoje wystąpienie, tak aby było ono zarówno czytelne jak i ciekawe oraz łatwe w odbiorze. Doświadczeni trenerzy przekażą ci szereg praktycznych wskazówek oraz rad, dzięki którym unikniesz najczęściej pojawiających się błędów, które przytrafiają się początkującym. Na początku swojej kariery, zdecydowanie się na udział w takim kursie, to doskonały wybór. Zainwestuj w siebie i swój dobry start, a w krótkim czasie zauważysz, że było to bardziej niż opłacalne.

Przygotowanie do prezentacji biznesowej

Można wyróżnić kilka etapów jakie muszą zostać zrealizowane, aby twoja prezentacja szkoleniowa, była jak najlepszej jakości. Na początku musisz zastanowić się jaki jest cel twojego wystąpienia, czyli co będziesz chciał, podczas niego osiągnąć. Warto rozważyć jak duże i jak bardzo zróżnicowane będzie grono słuchaczy, dzięki czemu zaplanujesz jakimi metodami najłatwiej będzie do nich dotrzeć. Pod uwagę należy wziąć również miejsce, czas trwania prezentacji oraz możliwości techniczne i dostępny sprzęt.

Z takim zapleczem informacyjnym można przystąpić do pracy i zacząć zbierać materiały, niezbędne do merytorycznego przygotowania do wystąpienia publicznego. Na podstawie zgromadzonych informacji, zdjęć oraz infografik należy zaplanować czytelny rozkład wszystkich slajdów. Nie mogą być one zbyt obszerne, ponieważ nadmiar tekstu, czy zdjęć w dużej mierze przytłacza słuchacza i zaburza odbiór wystąpienia. Podczas tworzenia slajdów, warto wyselekcjonować wnioski, jakie mają być przekazane przy każdym slajdzie i to właśnie takie przesłanie można umieścić na nich. Całość prezentacji szkoleniowej powinna być spójna oraz estetyczna. Kluczowa jest przy tym odpowiednio dobrana, czytelna czcionka, która posiada polskie znaki oraz właściwy dobór kontrastowych kolorów. Dobra prezentacja biznesowa musi być czytelna i wzbogacona o grafy, czy zdjęcia. Same wystąpienie warto wcześniej przećwiczyć, aby zarówno sprawdzić możliwości swojego sprzętu jak i dokładnie przygotować czas trwania wystąpienia. Podczas treningu najlepiej poprosić kogoś o obiektywną ocenę wystąpienia. Warto skorzystać także ze szkolenia z prezentacji pod czujnym okiem trenera