Rower Cargo – nowy trend w krajach Europy?

0
Fot.: www.freepik.com

Jazda rowerem ma właściwości terapeutyczne, zdrowotne, a jak się okazuje także i w znacznym stopniu wpływa na oszczędności. Przesiadając się z auta na rower, początkowo może być trudno, jednak po niedługim czasie będzie można dostrzec same superlatywy takiej zmiany. Coraz więcej miłośników jazdy rowerem widzi przyszłość w rowerach cargo, które coraz bardziej widoczne są na drogach europejskich. Czy rower cargo stał się nowym trendem w krajach Europy? Warto się nad tym zastanowić.

Co możemy z rowerem cargo?

Rowery transportowe stwarzają znaczne możliwości w biznesie. Przede wszystkim są odpowiedzią na szukanie oszczędności, jeśli chodzi o transportowanie towarów w określonej lokalizacji. Wiadomo, że takie rowery nie sprawdzą się, jeśli mowa o transporcie międzynarodowym, gdzie wielkimi ciężarówkami rozwożone są kontenery, ale w miastach, gdzie rozwozi się określoną ilość przesyłek, taki rower cargo ma bardzo duże powodzenie.

Z rowerem transportowym możemy przede wszystkim rozwozić małe i średnie paczki. Ładowność pojemników takich rowerach (mogą to być kosze lub platformy albo skrzynie) to zazwyczaj 100 kg, choć są i tak, które są w stanie transportować dużo cięższe produkty. Wszystko zależy od modelu i producenta.

By móc opowiedzieć o wyższości roweru transportowego nad tradycyjnym środkiem lokomocyjnym, warto wyobrazić sobie sytuację, w której w większym mieście dochodzi do zatorów ulicznych. Korki, które powstają w godzinach szczytu, skutecznie wpływają na samopoczucie każdego kierowcy. Co w takim przypadku czuje kierowca samochodu transportującego produkty do klientów, który musi wyrobić się w określonym czasie? Transport produktów do określonych punktów, kiedy ulica jest zakorkowana, jest znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy, jeśli wykorzysta się do tego rower cargo. Rowerem wszędzie dotrzemy, zawsze znajdzie się miejsce do parkowania, a co najważniejsze można się wszędzie nim zmieścić, nawet na zakorkowanej ulicy znajdzie się tyle miejsca, by swobodnie dojechać do swojego klienta na czas.

Rowery cargo są przystosowane do tego, aby je odpowiednio wykorzystywać. Dostępne są modele trójkołowe, modele w stylu long-johns, jak również tradycyjne rowery z przyczepkami, które także stwarzają mnóstwo możliwości. Można nimi przewozić zarówno produkty spożywcze, przesyłki kurierskie (oczywiście dopasowane gabarytowo, by jazda była możliwa i bezpieczna), a nawet i ludzi. Takie rowery sprawdzają się nie tylko w prowadzeniu biznesu, ale również jako opcja transportowa dla swojej rodziny. Wycieczka rowerowa, gdzie można bezpiecznie wieść swoje małe dzieci nad jezioro, rzekę czy do lasu, możliwa jest z rowerem transportowym, który ma odpowiednio przystosowaną część dla pasażerów. W sprzedaży znajdziemy również przyczepki do transportu zarówno dzieci, jak i odrębne przyczepki do transportowania zwierząt, które już nie wprawiają w zdumienie nikogo. Są one na tyle popularne, że korzysta się z nich w okresie, w którym pogoda jest znacznie bardziej sprzyjająca.

Dlaczego warto wybrać rower cargo?

Istnieje kilka powodów, dla których warto wybrać rower cargo. Przede wszystkim ma się na uwadze kwestię oszczędności. Jeśli zmienimy sposób dostawy produktu do swoich klientów, wykorzystując rower cargo na terenie miasta, możemy zmniejszyć koszty transportu w znacznym stopniu. Wiadome jest to, że trudno byłoby transportować takim rowerem produkty do innego kraju, jednak w obrębie lokalizacji firmy jest to jak najbardziej możliwe i co ciekawe wygodne.

Wygoda transportowania produktów poprzez rower transportowy dotyczy przede wszystkim omijania korków, a co za tym idzie także i niwelowanie problemów związanych z opóźnieniami w dostawie. Taki rower w zasadzie wszędzie się zmieści, dotyczyć to może także i parkowania. Nie trzeba specjalnie stać w korkach, by przemieścić się we wskazany adres. Zmniejszony może zostać także dystans do miejsca docelowego, jeśli wybierze się odpowiednią drogę dojazdu, a rowerem jest to znacznie prostsze.

Rower cargo to znakomita sprawa także pod względem treningu. Wiele osób chwali sobie możliwość przeprowadzenia treningu w czasie pracy. Dla tych, którzy kochają wycieczki rowerem, możliwość korzystania z roweru w czasie pracy może być tylko zachęcająca. Na temat terapeutycznego wpływu jazdy rowerem należałoby rozwinąć się w innym artykule, ale zawsze warto o tym powiedzieć. Praca, w której można posłużyć się rowerem, będzie połączeniem pożytecznego z przyjemnym. Nie trudno też zauważyć, że coraz więcej osób wybiera rower, jako forma aktywności fizycznej. Mając ją zapewnioną w swojej pracy, można spożytkować wolny czas na inne aktywności, czy rozwijanie swojej pasji. Poprawa kondycji fizycznej czy nawet stanu zdrowia to niewątpliwe zaleta pracy, w której wykorzystuje się rower cargo.  Z początku może wydać się to trudne, bo w końcu nierzadko trzeba przewozić wiele przesyłek, ciężkich, a nawet dużych, ale z czasem takie zadanie nie będzie stanowiło problemu dla wprawionego rowerzysty, który doceni możliwość pracy na świeżym powietrzu.