Jaki wybrać kordonek na serwetki i dlaczego?

0

Piękne wydziergane serwetki znów powracają do łask! Można wręcz powiedzieć, że bardzo efektowne rękodzieło przeżywa swój renesans. Wszystkie fanki rustykalnych klimatów uczą się właśnie dziergania w celu tworzenia wspaniałych dekoracji, jakimi są serwetki. Pięknie zdobią stół, komody oraz ściany. A misternie wykonane robótki są powodem do zachwytu wielu gości, którzy odwiedzają nasze wnętrza. Zaczynając jednak przygodę z dzierganiem, powinniśmy dowiedzieć się jaki kordonek będzie najlepszym wyborem do stworzenia pięknej serwetki. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto wybierać kordonek do dziergania serwety?

Chcąc własnoręcznie wydziergać serwetę, powinniśmy postawić na kordonek wysokiej jakości. Jest to nić, która posiada znacznie ciaśniejszy splot niż włóczka, dzięki temu łatwiej nadać jej kształt. Wykorzystując więc kordonek, możemy dziergać prawdziwie fantazyjne wzory. Najpopularniejsze są oczywiście kordonki bawełniane dostępne w różnorodnych kolorach.

Jak dobrać kordonek do dziergania serwety?

Zastanawiając się nad wyborem kordonka do dziergania serwety, powinniśmy zwrócić uwagę na jego grubość. Najlepiej sprawdzą się kordonki 10 i 20 mm. Są one wystarczająco cienkie, aby można było wykonać bardzo misterne wzory. Oczywiście im kordonek jest cieńszy, tym dłużej będziemy dziergać naszą robótkę i później zobaczymy efekt.

Oprócz grubości kordonka warto także wybrać materiał, z jakiego został on wykonany. Bawełna najlepszego gatunku, z którego został wykonany kordonek, zapewni wieloletnie użytkowanie serwetki, a także jej codzienną pielęgnację. Co więcej, kordonek bawełniany to materiał gładki, a także przyjemny w dotyku.

Ostatnim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest dobór odpowiedniego koloru. W pasmanteriach dostępne są różnokolorowe kordonki. Niemniej jednak białe i kremowe królują, choć wybór dowolnego innego koloru jest oczywiście możliwy. Pamiętajmy jednak, aby starać się nie łączyć kordonków tego samego koloru, ale z różnych partii farbowania. Może się zdarzyć, że delikatnie będą się różnić od siebie odcieniem, a więc nasza serweta będzie miała przekłamania w kolorystyce.

W zależności od tego, jaki wybierzemy kordonek, taki finalny efekt serwety otrzymamy. Warto więc dokładnie przemyśleć zakup, zanim weźmiemy się do pracy nad serwetą. Nikt nie lubi przerabiać albo zmieniać projekt, nad którym pracował wiele godzin, a nawet dni.

Różnorodne kordonki wysokiej jakości oraz znanych producentów można zakupić w sklepie Lovieczka. Jest to internetowa pasmanteria online oferująca profesjonalne materiały do dziergania, haftowania i wyszywania.