Passus SA otworzył nowy sezon debiutów na warszawskiej giełdzie

0

Oprogramowanie, technologie informatyczne, cyberbezpieczeństwo – to obszary, w których wiele polskich firm osiągnęło ostatnio znaczące sukcesy. Potencjałem i innowacyjnością wśród nich wyróżnia się Passus SA, który 10 stycznia został pierwszym tegorocznym debiutantem na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Passus jest osiemnastą spółką z sektora oprogramowania notowaną na głównym parkiecie GPW. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu specjalistycznych technologii informatycznych zapewniających bezpieczeństwo IT, monitorowanie sieci oraz poprawę jej wydajności.

Firma świadczy usługi dla ponad trzystu największych polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji z różnych branż (paliwowej, telekomunikacyjnej, finansowej), posiadając jednocześnie odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa pozwalające na realizację projektów dla służb mundurowych i strategicznych gałęzi przemysłu.

„Ponad cztery lata temu Passus SA zadebiutował na rynku alternatywnym NewConnect i doskonale wykorzystał ten okres, dojrzewając pod względem organizacyjnym i biznesowym oraz zdobywając wiarygodność w oczach potencjalnych inwestorów” – podkreślała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Passus SA stanowi główny filar grupy kapitałowej, w której obecne są również spółki zależne: Chaos Gears zajmująca się technologiami cloudowymi oraz WiseNet specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie, usługach doradczych oraz profesjonalnego wsparcia.

„Tym, co wyróżnia nas spośród firm integratorskich, jest doświadczenie pozyskane podczas realizacji szeregu skomplikowanych projektów dla największych firm i instytucji. Nasi inżynierowie byli zaangażowani w największe w Polsce projekty z zakresu Application and Network Performance Management oraz SIEM” – przekonywał Tadeusz Dudek, prezes zarządu Passus SA.

Firma z każdym kolejnym rokiem notuje wyraźny wzrost przychodów ze sprzedaży swoich produktów i usług. Tylko w trzecim kwartale 2022 roku zarobiła ona więcej (37,7 mln) niż w całym 2019 roku (32,1 mln zł).

„Rośniemy szybciej niż cały sektor należący przecież do jednych z najbardziej dynamicznych na świecie. Wierzymy, że dzięki kolejnym inwestycjom w rozwój naszych autorskich rozwiązań i produktów, w najbliższym czasie osiągniemy kapitalizację na poziomie nawet 300 milionów złotych” – deklarował Tadeusz Dudek.

Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 3,02 proc. i wyniósł 40,9 zł, co oznaczało wycenę rynkową całej spółki na około 81 mln zł. Następnie kurs ustabilizował się na poziomie zbliżonym do wyjściowego.

Na zakończenie wydarzenia, prezes Passus SA wraz z pozostałymi członkami zarządu spółki otrzymali od Moniki Gorgoń dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującego giełdową hossę.

Źródło informacji: PAP MediaRoom