Rodzaje i rozmiary cygar

0

Palenie cygar wielu osobom kojarzy się głównie z amerykańskimi filmami, w których stają się one nieodłącznym elementem fabuły. Dla niektórych odróżnianie ich pod względem rodzaju jest naturalną kwestią, inni natomiast muszą poświęcić temu nieco więcej uwagi. Pewne jest natomiast to, ze każdy bez najmniejszego problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto nigdy nie zaszkodzi poszerzyć nieco swoją wiedzę na dany temat, w przypadku cygar jest to jak najbardziej uzasadnione.

Jakie znaczenie mają kolory cygar?

Jak się okazuje niektóre rodzaje cygar powinno zapalać się do porannej kawy. Chociaż kwestia kolorystyki pokrywy zazwyczaj nie zakłada podziału, tak konkretne odcienie mają swoich zwolenników. Może pojawić się pytanie, czy budowa i kolor wpływają na odczuwane smaki, a może chodzi tutaj o zupełnie coś innego? Na niektóre pytania odpowiedzi może udzielić sklep z cygarami w Warszawie, w którym profesjonalna obsługa odpowie na nurtujące kwestie w sposób wyczerpujący. Biorąc pod uwagę przekrój cygara, jego najbardziej zewnętrznym elementem jest pokrywa, przez pryzmat której postrzega się właściwie cały wyrób. Można zatem uznać, że jest to jedna z wizytówek dobrego cygara, właściwie wielu konsumentów w pierwszej kolejności kupuje oczami. Czynnikiem decydującym o ostatecznym zakupie jest więc nierzadko rodzaj liści pokrywowych, poddawane są one różnym procesom fermentacji.

Oznaczenia rodzajów cygar

Fani amerykańskich seriali i filmów mogą spotkać się z oznaczeniem AMS, co w rozwinięciu oznacza Americam Market Selection. Ten rodzaj cygar był uznawany za jeden z najbardziej popularnych w Stanach Zjednoczonych, w latach 50. XX wieku. To jednak tylko jeden z przykładów, a jest ich zdecydowanie więcej. Spotykając oznaczenia AMS/Candela/Double Claro/Jade są to cygara powstające z młodych liści tytoniu. Są one potraktowane parą i szybko przechodzi się do jego suszenia, ale nie dochodzi wówczas do fermentacji. Cechą charakterystyczną jest to, że z liści wydobywa się cały aromat, dlatego w drodze wszystkich czynności powstają łagodne cygara. Nieco inaczej wygląda sytuacja z cygarami Claro, które wyróżniają się znacznie większym stopniem różnorodnych aromatów, mają piękny i nieskazitelny wygląd na tle innych. Każdy sklep z cygarami Warszawa powinien mieć w swojej ofercie również cygara Natural, pozyskiwane z roślin rosnących w największej ekspozycji na słońce, jest to gatunek tańszy.

Główne formaty cygar

Świat cygar może być trudny do opanowania przez osoby, które nie miały wcześniej z nimi styczności, ale wszystkiego można się nauczyć. Podobnie wygląda kwestia formatów cygar, które wypadałoby poznać, przynajmniej podstawowe zaswady w tym zakresie. Pajeros są cygarami przyjmującymi cylindryczny kształt, mają one płaską lub półokrągłą główkę. Jednak podstawowym formatem jest Corona, stanowi nawet wyznacznik dla innych rozmiarów. Ma długość od 140 do 145 milimetrów, a kaliber w zakresie od 42 do 44, natomiast czas palenia wynosi aż 45 minut. Mniejszą wersją Corony jest Petit Corona, dlatego czas palenia jest adekwatnie krótszy, w porównaniu z podstawowym formatem. Istnieją jeszcze cygara o zmiennych kształcie i średnicy, noszą one nazwę Figurados, wyróżnia się w tym kontekście 6 odmian.