Czy kołatki meblowe są wciąż w modzie? Do jakich mebli warto je wybrać?

0

Kołatki meblowe to ładne i funkcjonalne dodatki do mebli, które znacznie poprawiają komfort ich użytkowania. Są uniwersalne – pasują do frontów w każdym stylu i dedykowanych dla wszystkich pomieszczeń. W dodatku od lat nie tracą na popularności i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się w przyszłości zmienić. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o kołatkach do mebli!

Czym właściwie jest kołatka do mebli?

Kołatki meblowe zalicza się do grupy dekoracyjnych akcesoriów meblowych. Pełnią funkcję czysto dekoracyjną, kiedy na przykład montowane są do krzeseł lub użytkową, tożsamą do uchwytów. Kołatki często spotyka się w meblach skrzyniowych, gdzie są wręcz niezastąpionym ich elementem.

Za sprawą kołatek w komfortowy sposób można otwierać i zamykać drzwiczki meblowe oraz zachować je w nienagannej czystości. Ponadto wymiana tradycyjnych uchwytów na stylowe kołatki pozwala na dokonanie szybkiej, dyskretnej i przyjaznej dla domowego budżetu metamorfozy wnętrza.

Które kołatki są najmodniejsze? Do jakich mebli warto wybrać kołatki?

Trudno powiedzieć, które z kołatek są najmodniejsze, ponieważ element ten nigdy nie wyszedł z mody. Na szczególną uwagę zasługują na pewno kołatki w kształcie dzwonu, które pięknie będą się komponować z klasycznymi meblami dodając im gustownego charakteru. Można je zestawiać z meblami w salonie, ale również z biurkami i toaletkami w stylu retro oraz rustykalnymi komodami.

Z pewnością nie można też przejść obojętnie obok kołatek w postaci wpuszczanych uchwytów. Te, w momencie, kiedy nie są używane, nie wystają poza swój prostokątny obrys. To rozwiązanie idealne dla minimalistycznego i nowoczesnego designu.

Kołatki meblowe w postaci sporych okręgów przytwierdzonych do niewielkich, prostokątnych podstaw będą idealnie podkreślać nowoczesny i elegancki charakter krzeseł, szczególnie tych tapicerowanych skórą lub miękkim welurem.

Z kolei kołatki na szerokiej, okrągłej podstawie będą nieocenionym dodatkiem do stylizowanych i designerskich mebli.

Jakie kołatki wybrać?

Ciągle zastanawiasz się, które kołatki meblowe wybrać? Nie dziwimy ci się. W końcu obecnie pełnią one funkcję eleganckiej biżuterii dla mebli, a ta powinna nienagannie pasować do stylu wnętrza. Ze swojej strony polecamy, aby mosiężne i złote kołatki były stosowane we wnętrzach utrzymanych w ciepłym i przytulnym klimacie. Kołatki srebrne będą pasować do nieco bardziej surowych aranżacji. Jeśli mebel ma być przede wszystkim praktyczny, postaw na modele uniwersalne. Jeśli natomiast chcesz uwypuklić jego design, zdecyduj się na odważny, bogato zdobiony i błyszczący model.

Podsumowując, kołatki meblowe są ciekawym dodatkiem, który w subtelny, ale zdecydowany sposób pozwoli dodać wnętrzu charakteru. To niezwykle uniwersalny i funkcjonalny przedmiot, który praktycznie nigdy nie wyjdzie z mody. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Jardex.