Agata Kulesza

0
Agata Kulesza. Ile ma lat, ile wzrostu o biografii i filmach
Fot.: Fryta 73

Agata Kulesza jest polską aktorką filmową i teatralną. Znana jest głównie z ról w filmach „Idąc w stronę morza„, „Róża„, „Baby są jakieś inne„, „Drogówka„, „Zimna wojna” oraz w serialach jak m.in „Skazana„. W 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie „Idąc w stronę morza”. W 2015 roku została nominowana do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes za rolę w filmie „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Jest również aktywną działaczką na rzecz praw kobiet i równości społecznej.

Agata Kulesza: biografia

Urodziła się 15 grudnia 1974 roku w Warszawie i od najmłodszych lat interesowała się teatrem i sztuką aktorską.

Po ukończeniu szkoły średniej Agata Kulesza rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom w 1998 roku. Po ukończeniu studiów została zaangażowana do zespołu teatru „Stary” w Krakowie, gdzie zagrała kilka ważnych ról teatralnych.

Po kilku latach pracy w teatrze Agata Kulesza zaczęła dostawać propozycje ról filmowych i telewizyjnych. Jej pierwszą ważną rolą filmową była rola w filmie „Idąc w stronę morza” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz.

Jest również aktywnym uczestnikiem różnych protestów i manifestacji na rzecz praw kobiet i równości społecznej.

To aktorka o wielkim talencie i z pewnością zapisze się na kartach historii polskiego kina jako jedna z najlepszych polskich aktorek.

Agata Kulesza: wiek

Ile lat ma Agata Kulesza? Urodziła się 27 września 1971 roku, więc w 2022 roku skończyła 51 lat.

Agata Kulesza: wzrost

Ile wzrostu ma Agata Kulesza? Aktorka mierzy 164cm wzrostu.

Agata Kulesza: waga

Brak danych. Jak tylko się dowiemy, ile waży Agata Kulesza, zaktualizujemy publikacje.

Agata Kulesza: filmy

Agata Kulesza w swojej karierze zagrała w wielu ciekawych produkcjach, które zostały docenione zarówno przez widzów, jak i krytyków filmowych.

Jednym z pierwszych filmów, w których zagrała, była produkcja „Idąc w stronę morza” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Film ten opowiada historię dwóch sióstr, które po latach rozłąki ponownie spotykają się na pogrzebie matki. Rola w tym filmie została doceniona przez krytyków, a aktorka otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za najlepszą rolę kobiecą.

Innym ważnym filmem w karierze aktorki jest „Róża”, w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Film ten opowiada historię Róży, która po wojnie wraca do swojej rodzinnej wsi, gdzie spotyka się z chłopakami, z którymi dorastała. Agata Kulesza wcieliła się w rolę matki Róży, która walczy o przetrwanie swojej rodziny w trudnych warunkach.

Kolejnym ważnym filmem, w którym zagrała Agata Kulesza, jest „Baby są jakieś inne” w reżyserii Malgorzaty Szumowskiej. Film ten opowiada historię dwóch kobiet, które po latach spotykają się ponownie i odkrywają, że ich losy są ze sobą nierozerwalnie związane. Wcieliła się w rolę jednej z bohaterek, Anny, która musi zmierzyć się z wieloma trudnościami w swoim życiu.

Kolejnym filmem, w którym zagrała Agata Kulesza, jest „Drogówka” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Film ten opowiada historię grupy policjantów, którzy walczą z przestępczością na ulicach miasta. Agata Kulesza wcieliła się w rolę komisarz Anny Sobczak, która jest liderem grupy policjantów i stara się podejmować trudne decyzje, by chronić swoich podwładnych i mieszkańców miasta.

Kolejnym filmem, w którym zagrała Agata Kulesza, jest „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Film ten opowiada historię miłości dwojga ludzi, którzy próbują odnaleźć się w trudnych warunkach politycznych i społecznych w Polsce po II wojnie światowej. Aktorka wcieliła się w rolę Zuli, która jest śpiewaczką jazzową i musi zmierzyć się z wieloma trudnościami w swoim życiu osobistym i zawodowym. Rola w tym filmie została doceniona przez krytyków i aktorka została nominowana do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes.

To wybitna, polska aktorka o wielkim talencie i z pewnością zapisze się na kartach historii polskiego kina jako jedna z najlepszych polskich aktorek. Jej role w filmach „Idąc w stronę morza”, „Róża”, „Baby są jakieś inne”, „Drogówka” oraz „Zimna wojna” są dowodem na jej umiejętność wcielania się w różnorodne postaci i przekazywania emocji widzom. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli podziwiać jej kunszt aktorski w ciekawych produkcjach filmowych. Ostatni raz wystąpiła w filmie „Wesele” z 2021 roku. Aktualnie trwa drugi sezon serialu „Skazana”, gdzie gra tam główną rolę.

Agata Kulesza: instagram, facebook

Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych i można ją znaleźć na platformach Instagram i Facebook. Można śledzić jej poczynania zawodowe i prywatne, a także zapoznać się z jej poglądami i działaniami na rzecz praw kobiet i równości społecznej. Konto aktorki na Instagramie nazywa się @agatakulesza_aktorka (https://www.instagram.com/agatakulesza_aktorka/), a na Facebooku można ją znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/people/Agata-Kulesza/100050479329867/. Serdecznie zapraszamy do śledzenia jej profili i poznawania bliżej tej utytułowanej polskiej aktorki.