Grzechy ślubnych stylizacji – trzy najczęściej popełniane błędy

0
fot. materiały prasowe

Każda przyszła panna młoda chce prezentować się idealnie podczas najważniejszego dnia w swoim życiu. Czasami jednak wizja wymarzonej ślubnej stylizacji niekoniecznie dodaje kobiecie uroku. Źle dobrane dodatki czy zbyt mocny makijaż to dopiero początek listy najczęściej popełnianych grzechów. Sprawdź, jakich błędów należy unikać, żeby wyglądać perfekcyjnie podczas ślubu z ukochanym.

Chaos pod względem kolorów i odcieni

Brak spójności i konsekwencji w kolorystyce stylizacji to jeden z największych grzechów panien młodych. Idealna stylizacja to taka, w której wszystkie elementy tworzą harmonijną całość. Zatem jeśli przyszła żona zdecydowała się na złote szpilki, to powinna także postawić na złotą biżuterią oraz ozdoby do włosów. Warto również wziąć pod uwagę dekorację w sali weselnej oraz dodatki pana młodego.

Drugim dość poważnym błędem jest nieprawidłowe dobieranie odcieni. Wiele pań wybiera sukienkę w ciepłym odcieniu i dobiera do niej biżuterię w chłodnej tonacji. Takie połączenie nigdy nie będzie prezentowało się dobrze. Wszystkie dodatki powinny ponadto być odpowiednio dobrane kolorystycznie do urody panny młodej, np. złoto najlepiej będzie wyglądało u pań z ciepłym typem urody. Warto także pamiętać, że praktycznie nigdy nie należy łączyć ze sobą złota i srebra.

Za dużo przepychu

Panna młoda z całą pewnością powinna wyróżniać się w tym wyjątkowym dniu. Niestety wiele kobiet próbuje osiągnąć ten efekt w bardzo niewłaściwy sposób. Stylizacja na księżniczkę może prezentować się dobrze, jeśli zachowa się w niej umiar. Za dużo biżuterii nie wygląda ani trochę elegancko, nawet jeśli postawi się na drogocenne klejnoty od najlepszego jubilera.

Warto także zachować równowagę między liczbą dodatków, ozdób sukni oraz makijażu. Jeśli suknia ślubna jest wyjątkowo ozdobna, to lepiej zrezygnować z nadmiaru biżuterii i makijażu czy wymyślnej fryzury. Nieco bardziej można zaszaleć w przypadku klasycznych, prostych sukienek. Należy jednak raczej postawić na jeden efektowny element niż np. połączenie efektownej fryzury, mocnego makijażu i ciężkiej biżuterii. Moda na elegancję i subtelność nigdy nie przemija.

Wybuchowa mieszanka stylów

Nie tylko kolory powinny do siebie pasować. Wiele panien młodych dobiera poszczególne elementy stylizacji dość spontanicznie, co często kończy się modową wpadką i prawdziwym chaosem stylistycznym. Suknia ślubna w stylu boho może niekoniecznie zgrywać się z metalicznymi szpilkami z wężową skórą czy wytworną biżuterią w królewskim stylu.

Czy to oznacza, że trzeba sztywno trzymać się jednego stylu? Niekoniecznie. Czasami można pozwolić sobie na wprowadzenie elementów z innego stylu, jednak jest to naprawdę trudne zadanie i wymaga sporego wyczucia smaku. Dodanie butów w rockowym stylu nie zawsze dodać stylizacji pazura. Efekt może być wręcz odwrotny, a harmonia kompletnie zaburzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj