Opaska informacyjna dla cukrzyka. Zbędny gadżet czy podstawa?

0

Cukrzyca jest uznawana za chorobę cywilizacyjną naszych czasów. Nieustannie zagraża ona życiu i zdrowiu wielu osób. Hiper czy hipoglikemia może w końcu pojawić się w każdym momencie. Właśnie z myślą o diabetykach, jak i osobach cierpiących na inne poważne schorzenia powstały specjalne opaski informacyjne

Opaska informacyjna dla cukrzyka- czym jest?

Opaska informacyjna to specjalny produkt, którego celem jest przekazywanie cennych dla medyków, jak i innych osób informacji. Gadżety te zyskały uznanie w wielu krajach, a doceniają je zwłaszcza chorzy na cukrzycę. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów tych akcesoriów, różniących się od siebie materiałem wykonania czy kolorem. Najczęściej są one wykonane z silikonu. Opaska na rękę dla cukrzyka dostępna jest ze standardowymi hasłami: „Jestem diabetykiem”, „Mam cukrzycę”. Ponadto istnieje też możliwość spersonalizowania opaski, a więc umieszczenie w niej takich informacji jak: kontakt do kogoś z rodziny, imię i nazwisko itp. Opaski medyczne mają w większości przypadków logo „Gwiazdy Życia”, a jej 6 boków symbolizuje 6 najważniejszych wyzwań, które czekają na nas w wyjątkowych sytuacjach (wykrycie chorego, odpowiednia reakcja, pomoc na miejscu, pomoc w czasie transportu, przeniesienie do specjalistycznego ośrodka pomocy).

Opaska informacyjna dla cukrzyka- czy warto ją posiadać?

Opaska dla diabetyka to niezwykle przydatny gadżet, w którego z pewnością warto zainwestować. Identyfikuje on tak niebezpieczne schorzenie, jakim jest cukrzyca i potrafi uratować życie każdej osoby. Na całym świecie miliony osób zmagają się z problemami zdrowotnymi, które mogą doprowadzić do utraty przytomności. Bransoletki informacyjne stanowią praktyczny gadżet dla osób cierpiących z powodu cukrzycy. Dzięki nim, osoby postronne szybko poznają przyczynę złego stanu danej osoby, a więc będą mogły też sprawnie zareagować. Podejmą akcję reanimacyjną czy też zadzwonią po pogotowie. Większość personelu medycznego sprawdza swoich pacjentów właśnie pod kątem posiadania opasek medycznych. Nawet zwykła opaska, bez szczegółowych informacji potrafi uratować życie. Może mieć ona jedynie napis „Choruję na cukrzycę” czy  „Jestem cukrzykiem”. Co ważne, jeśli poziom cukru osoby chorej spadnie bardzo nisko, wówczas może mieć ona trudności z mówieniem, może się zdezorientować, a nawet zemdleć. Opaska dla cukrzyka przekazuje ważną informację, która natomiast umożliwia szybką reakcję. Sprawna pomoc choremu jest niezwykle ważna. Zalety opaski to:

  • szybkie przekazanie ważnych informacji,
  • niska cena,
  • brak ryzyka uczulenia,
  • wygoda noszenia i elastyczność,
  • wodoodporność
  • intensywne kolory, które pozwalają na szybkie zauważenie opaski.

Nowoczesne opaski dla cukrzyków

W sprzedaży znajdują się też inteligentne opaski dla diabetyków. Zostały one stworzone w taki sposób, aby pozwolić medykom czy przechodniom ze smartfonami, czy innymi urządzeniami mobilnymi na skanowanie opaski przy użyciu technologii komunikacji bliskiego zasięgu. Poprzez zeskanowanie bransoletki uzyskuje więc ważne informacje dotyczące schorzeń, alergii danej osoby, przyjmowanych leków czy też inne ważne dane, które są w stanie uratować użytkownika. Co ważne silikonowe opaski dla cukrzyków z silikonu są wodoodporne. Można je więc bez trudu nosić wszędzie, niezależnie od aktualnej pogody. Sprawdzą się podczas wakacji nad wodą czy też podczas pływania w basenie. Opaski medyczne mają żywe kolory, ale można je było szybko zlokalizować. Ponadto wyróżniają się elastycznością, co umożliwia ich szybko zdjęcie w razie takiej potrzeby. Tego rodzaju produkty można znaleźć w sklepie dla cukrzyków https://diabetyk24.pl/. Przechowywanie ważnych danych na nadgarstku jest często w stanie uratować życie. Opaska dla cukrzyka jest prostym, tanim i niezwykle przydatnym gadżetem. Taka bransoletka daje pewność, że w razie wypadku osoba chora nie zostanie sama, a otrzyma bardzo szybko niezbędną pomoc

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.