Dobrze dobrana bielizna Felina to komfort i wygoda każdego dnia.

0

Brak wiedzy, czasu lub cierpliwości w procesie wyboru odpowiedniego biustonosza to powody, dla których tak wiele kobiet nosi niewłaściwy rozmiar stanika. Przyczynia się to do poczucia dyskomfortu, a po latach może nawet doprowadzić do problemów fizycznych oraz bólu pleców, ramion, kręgosłupa i klatki piersiowej. Sprawdź, dlaczego dobór idealnego rozmiaru jest tak ważny i jak dokonać prawidłowego pomiaru ciała.

Jak rozpoznać, że nosisz niewłaściwy rozmiar stanika?

Istnieje kilka symptomów świadczących o tym, że Twój biustonosz nie jest dla Ciebie odpowiedni: piersi nie są uniesione i opadają lub wylewają się z miseczek, tworząc nieestetyczne fałdki i efekt „podwójnej piersi”; w miseczkach pomiędzy stanikiem a piersią tworzy się wolna przestrzeń; ramiączka są zbyt mocno napięte, wżynając się w ciało lub są zbyt luźne i opadają przy ruchach ciała; pas biustonosza w miejscu zapięcia unosi się do góry; po założeniu bielizny czujesz ucisk i nie możesz swobodnie oddychać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie biustonosza?

Zacznijmy od informacji podstawowych. Rozmiar biustonosza składa się z liczby, która informuje nas o wielkości obwodu biustonosza oraz z litery informującej o wielkości miseczki. Przed wyborem odpowiedniego rozmiaru stanika warto dokonać dokładnego pomiaru ciała, a następnie sprawdzić czy bielizna leży idealnie na naszym biuście. Pochyl się lekko do przodu, tak jakbyś przyjęła pozycję, w której zwykle zmywasz naczynia i zmierz obwód pod biustem, a następnie dokonaj także pomiaru samego biustu. Pamiętaj, że podczas poszukiwania idealnego stanika nie należy sugerować się jedynie metką. Kupowanie biustonosza „w ciemno” może przysporzyć nam wielu problemów. Warto wybrać się salonu oferującego szeroki wybór rozmiarów i wybrać model odpowiedni dla naszego biustu. Marka Felina oferuje różne rozmiary obwodu i miseczek biustonosza, co stanowi klucz do znalezienia idealnej bielizny. Najlepiej przetestować modele odpowiednie dla obwodu klatki piersiowej i sprawdzić, czy jest on „ przyjazny dla piersi”. Biustonosz to jeden z pierwszych elementów garderoby, który zakładamy po przebudzeniu i ostatni, który zdejmujemy po powrocie do domu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby czuć się w nim komfortowo i atrakcyjnie.

Jak należy prawidłowo mierzyć biustonosz?

Aby wiedzieć, czy biustonosz, który nosisz, pasuje do Twoich wymiarów, po prostu stań przed lustrem i zwróć uwagę na kilka szczegółów. Sprawdź, czy stanik podczas ruchów ciała nie przesuwa się i wszystko jest na swoim miejscu. Pasek pod biustem musi być odpowiednio wyregulowany. Po zapięciu na pierwszą haftkę powinnaś czuć się komfortowo. Pamiętaj, że tolerancja ucisku pasa to objętość dwóch palców. Sprawdź, czy jest tak w Twoim przypadku. Jest to istotne, ponieważ z biegiem czasu, gdy materiał w wyniku eksploatacji ulegnie naturalnemu rozszerzeniu, zapięcie na kolejne haftki będzie odpowiednie. Fiszbiny powinny znajdować się u podstawy piersi, tak aby miseczka ładnie objęła cały biust. W ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się dodatkowej przestrzeni w miseczce. Zwróć też uwagę, czy stanik nie spłaszcza Twojego biustu i czy nie tworzą się po bokach fałdki. Dokonaj właściwej regulacji ramiączek: 40 procent ciężaru piersi powinno opierać się na ramiączkach, a 60 procent na pasie pod biustem. Skontroluj, czy biust w staniku ma prawidłową, naturalną linię, nie jest zbyt ściśnięty lub nie opada. Przy prawidłowo dobranym staniku Twoje piersi będą wyglądać atrakcyjnie, a Ty poczujesz się swobodnie.

Biustonosz jest niewielkim elementem codziennej garderoby, ale bardzo złożonym i niezwykle istotnym. Oprócz różnych rozmiarów, istnieje również wiele modeli biustonoszy, wzorów i tkanin. Ideału należy szukać przede wszystkim w odniesieniu do właściwego rozmiaru biustonosza, tak aby przez cały dzień czuć się komfortowo i pięknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj