Jak dbać o swojego iPhone’a 13?

0

Prawidłowe użytkowanie telefonu sprawia, że ten działa bezawaryjnie przez znacznie dłuższy czas. W jaki sposób powinno się dbać o swojego iPhone’a? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści niniejszego poradnika.

Prawidłowe użytkowanie baterii

Podstawowym aspektem, który sprzyja dłuższej pracy iPhone’a jest prawidłowe korzystanie z akumulatora. Według producenta, żywotność baterii w jego smartfonach spada o 20% po 500 cyklach ładowania. W związku z tym warto przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze, warto aktualizować oprogramowanie, które zawiera m.in. rozwiązania dotyczące energooszczędnej pracy urządzenia. Po drugie warto unikać skrajnych i wysokich temperatur, które obniżają optymalne działanie akumulatora. Ładowanie iPhone’a powinno odbywać się w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. Jednak, jeśli podczas ładowania użytkownik zauważy nadmierne nagrzewanie się urządzenia, warto je odłączyć od źródła prądu.

Warto też pamiętać, że po długim nieużywaniu telefony należy ładować go oryginalną ładowarką Apple przez około 20 minut.

Przechowywanie danych

Ważną sprawą związaną z użytkowaniem telefonów marki Apple jest też sposób przechowywania danych. Pliki o większej wielkości powinno się przechowywać na wymiennej karcie pamięci lub na dysku twardym. Duży gabaryt może spowodować, że telefon nie będzie w stanie działać tak płynnie, jak mógłby w normalnych warunkach.

Istotnym jest również pamiętanie o regularnym czyszczeniu pamięci podręcznej. Zawarte w niej drobne pliku utrudniają płynną pracę smartfonu. Dobrą praktyką jest też zamykanie aplikacji działających w tle, z których aktualnie się nie korzysta. Dodatkowym czynnikiem, o którym warto pamiętać jest wykonywanie bieżących aktualizacji systemu iOS oraz oprogramowania.

Akcesoria i codzienne użytkowanie

Warto też wspomnieć, że akcesoria do smartfonów mogą okazać się świetnym sposobem na zwiększenie żywotności urządzenia. Dobrym przykładem jest etui iPhone 13, dostępne w profesjonalnym sklepie GSM: https://xgsm.pl/pol_m_Apple_iPhone-13-17445.html. Dobrej jakości pokrowiec chroni sprzęt przed uszkodzeniem wynikającym z upadku, zalania czy zanieczyszczenia.

Warto też zainwestować w szkło ochronne, które dodatkowo chroni ekran urządzenia przed przypadkowym pęknięciem. Dobrą praktyką jest także regularne czyszczenie telefonu z zanieczyszczeń powstałych w wyniku normalnego użytkowania.

Dbając o swojego iPhone’a 13 można mieć pewność, że urządzenie będzie służyć znacznie dłużej, niż sugeruje producent. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę wskazówki z niniejszego poradnika.