Transplantacja włosów metodą FUE, czyli na czym polega technika bezdotykowa?

0

Transplantacja włosów metodą FUE to metoda przeszczepu włosów, która doskonale sprawdza się u wielu klientów. Metoda ta wyróżnia się niewielką ingerencją w skórę – inaczej zwaną techniką „no touch”. Mieszki włosowe pobierane są za pomocą specjalnego narzędzia – dziurkacza o średnicy od 0,8 mm do 0,9 mm, a następnie umieszczane są w obszarze biorczym.

Komu polecany jest przeszczep włosów metodą FUE? Przede wszystkim przeszczep włosów FUE jest polecany tym pacjentom, którzy nie chcą mieć blizny z tyłu głowy. Może to wynikać np. z faktu, że decydują się oni na krótkie fryzury. W tym przypadku więc po zabiegu pozostaną niewielkie i rozproszone blizny. I właśnie dlatego przeszczep włosów FUE ma bardzo dobre opinie, a efekty końcowe są takie same jak w przypadku mocniejszych i bardziej agresywnych metod.

Jak wykonywany jest zabieg?

Metoda FUE w większości przypadków wykonywana jest przy użyciu znieczulenia miejscowego (czasami może być wymagane znieczulenie ogólne). Najpierw chirurg goli głowę pacjenta, aby ułatwić późniejsze pobranie mieszków włosowych. Następnie wykonuje się małe nacięcie na skórze nad każdym mieszkiem włosowym, który ma być przeszczepiony. Następnie chirurg używa dziurkacza, aby usunąć każdy pęcherzyk indywidualnie z obszaru dawcy. Po usunięciu wszystkich pęcherzyków, są one transportowane do obszaru biorcy, gdzie są one przeszczepiane w małe nacięcia wykonane za pomocą igły lub ostrza. Na koniec, nacięcia te są opatrywane i przykrywane bandażem lub opatrunkiem z gazy.

Instrukcje dotyczące opieki po zabiegu

Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać zaleceń chirurga dotyczących opieki pooperacyjnej, aby zapewnić prawidłowe gojenie i zapobiec infekcji. Instrukcje te będą prawdopodobnie obejmować noszenie bandaża lub opatrunku z gazy na miejscu przeszczepu przez co najmniej 24 godziny, unikanie czynności, które mogłyby spowodować uraz miejsca przeszczepu (takich jak sporty kontaktowe), a także unikanie dotykania lub drapania miejsca przeszczepu. Należy również unikać wystawiania głowy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ciepła (np. sauny lub opalania na słońcu) przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.

Przeszczep włosów FUE jest doskonałą opcją dla tych, którzy chcą uniknąć blizny z tyłu głowy. Ta technika „no touch” polega na pobraniu mieszków włosowych za pomocą nakłuwacza, a następnie umieszczeniu ich w miejscu biorczym. Procedura jest stosunkowo szybka i łatwa, a w większości przypadków może być wykonana przy znieczuleniu miejscowym. Czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki i większość osób może wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu tygodnia lub dwóch. Ważne jest jednak, aby dokładnie stosować się do zaleceń chirurga po zabiegu, aby zapewnić prawidłowe gojenie i zapobiec infekcji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące przeszczepu włosów metodą FUE, pamiętaj, aby zapytać swojego lekarza podczas konsultacji.

Więcej o przeszczepie włosów metodą FUE przeczytasz na stronie https://klinikaprzybylski.pl/metoda-fue/

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.