Home LifeStyle Pracujesz przy biurku? Trening personalny pomoże Ci odzyskać sprawność i pozbyć się...

Pracujesz przy biurku? Trening personalny pomoże Ci odzyskać sprawność i pozbyć się bólu pleców

0

Praca przy komputerze, nierozłącznie związana z karierą w branży IT, nie należy do najzdrowszych aktywności. Nasze ciała nie są stworzone do długotrwałego przebywania w jednej pozycji, stąd u osób pracujących za biurkiem często pojawiają się bóle pleców, a także niekorzystne zmiany w sylwetce. Te zmiany to nie tylko rosnący brzuszek, związany z niskim wydatkiem kalorycznym wynikającym z braku ruchu. To także wszechobecne garbienie się i wynikające z tego problemy, a także spadek siły i mobilności naszego ciała. Trening funkcjonalny, szczególnie pod okiem doświadczonego trenera personalnego, może pomóc Ci poradzić sobie z tymi problemami.

Dlaczego akurat trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny to doskonały sposób na wzmocnienie naszego ciała, poprawę koordynacji i zwiększenie wydolności. Ma wiele zalet, które czynią go idealnym wyborem dla osób, które chcą być zdrowe i zachować formę. Poprzez trening funkcjonalny bez problemu możesz odzyskać utraconą mobilność, zbudować mięśnie i poprawić postawę. Ponadto trening funkcjonalny może pomóc Ci stać się bardziej zwinnym i elastycznym, a także wzmocnić mięśnie posturalne. To właśnie te mięsnie zabezpieczają Twój kręgosłup przed kontuzjami, i dbają o to, by nasza sylwetka była wyprostowana. 

Trening funkcjonalny pozwala także odpowiednio skalować trudność do możliwości ćwiczącego. Nie ukrywajmy – wiele osób oderwanych od biurka po latach bezczynności nie będzie wirtuozami ruchu. Dzięki możliwości dopasowywania trudności ćwiczeń, znajdziemy warianty tego samego ruchu – np. martwego ciągu – możliwe do wykonania tak przez osobę początkującą, jak i doświadczoną treningowo. 

W czym pomoże mi trener personalny?

Trening personalny z wykwalifikowanym i doświadczonym trenerem osobistym może być świetnym sposobem na szybsze osiągnięcie celów treningowych. Trener personalny pomoże Ci dostosować plan treningowy do Twoich indywidualnych potrzeb. Potrafi ocenić Twój aktualny poziom sprawności, pomóc wyznaczyć realistyczne i ambitne cele, zalecić odpowiednią technikę ćwiczeń i dobrać odpowiednie narzędzia treningowe. Oprócz tego, Twój trener będzie śledzić Twoje postępy, dostosować częstotliwość treningów na podstawie wyników oraz zapewniać motywację przez cały proces treningowy.

Ćwicząc z trenerem personalnym możesz także uniknąć niebezpiecznych błędów podczas ćwiczeń, które mogłyby wyeliminować Cię na dłuższy czas z treningu, a nawet pracy. Dobry trener pozwoli na uzyskanie maksymalnych efektów z każdej sesji treningowej. Trening osobisty jest dostępny w większości siłowni, tak lokalnych jak i sieciowych. Jeśli nie wiesz, jakiego trenera wybrać, możesz poszukać kameralnych studiów treningowych. Tego rodzaju obiekty zwykle są prowadzone przez trenerów z wieloletnim doświadczeniem, którzy po latach pracy w siłowniach sieciowych zdecydowali się „pójść na swoje”. Na Górnym Śląsku przykładem takiego studia treningowego jest Lift Strength & Conditioning z siedzibą w Katowicach. To kameralne studio treningowe założone w 2020 roku szczyci się wyjątkowym poziomem wyposażenia, ale także bardzo dobrze przygotowaną kadrą. Szczegółową ofertę i cennik treningów personalnych w Katowicach możesz znaleźć na stronie studia.

Inne miejsca godne polecenia w kraju to na pewno krakowskie studio Gymakers czy wrocławski Strength & Conditioning Performance. 

Co jeśli nie chcesz ćwiczyć z trenerem?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz trenować pod okiem trenera, możesz skorzystać z obszernej bazy materiałów treningowych dostępnej w sieci. Spośród polskich portali zajmujących się tematyką treningową, na pewno warto wymienić strony takie jak Zdrowie i Kondycja czy Projekt Fit. To miejsca gdzie znajdziesz dużo informacji i motywacji treningowej, tak potrzebnych na początku drogi.

Na co więc jeszcze czekasz? Pakuj torbę, i rusz na trening!

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

NO COMMENTS

Exit mobile version