Zadbaj o prawidłowy stan układu paliwowego w swoim aucie

0

Kierowcy dotkliwie odczuwają skutki rosnącej inflacji i wysokich cen paliw. Wielu zastanawia się jak obniżyć koszty związane z przemieszczaniem się. Szukając oszczędności nie warto jednak rezygnować ze środków do czyszczenia układu paliwowego czy depresatorów. Podpowiadamy, dlaczego warto je stosować zwłaszcza zimą!

Dodatki do paliwa – jak pomagają nam dbać o układ paliwowy?

Utrzymywanie układu paliwowego w dobrym stanie powinno być dla nas priorytetem, zwłaszcza w tak nieprzewidywalnych czasach jakie nastały teraz. Dostępność surowców do produktów paliw spada, rosną z kolei koszty produkcyjne i ceny paliw. Wielu kierowców szuka miejsc, gdzie dostępne jest paliwo po niższej cenie. Jeśli zależy nam na uniknięciu nieprzyjemnych niespodzianek wiążących się z tankowaniem paliwa niskiej jakości lub utrudnionym rozruchem silnika w okresie zimowym, nie zapominajmy o regularnym stosowaniu dobrych dodatków do paliw. Mają one za zadanie usuwać zanieczyszczenia z paliwa i chronić układ paliwowy. Które odznaczają się najwyższą skutecznością? Kiedy po nie sięgać?

Depresator do paliwa – wsparcie w niskich temperaturach, którego potrzebujesz!

Kłopoty z poprawnym rozruchem przy ujemnych temperaturach są utrapieniem właścicieli aut z silnikiem diesla. Olej napędowy będący mieszaniną związków parafinowych źle toleruje spadki temperatur. Gdy olej mętnieje, problemem są zawiesiny, które wytrącają się z jego składników. Osadzają się one na filtrze paliwa, stopniowo go blokując. W skrajnych przypadkach może dojść do całkowitego zablokowania i braku możliwości uruchomienia samochodu. Jak tego uniknąć? Depresator do paliwa skutecznie obniża temperaturę krzepnięcia oleju napędowego. Godnym polecenia produktem jest Dieselskydd Black Arrow, czyli „Czarna Strzała”. Jest to wysoce skoncentrowany, oryginalny dodatek do oleju napędowego. Jego regularne stosowanie pozwoli nam zapobiegać wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym, gdy panują niskie temperatury. Depresator zapobiega blokowaniu filtra i przewodów paliwowych a tym samym chroni układ paliwowy. Jedyne co musimy zrobić to wlać go do zbiornika przed tankowaniem, zachowując odpowiednie proporcje.

Zadbaj o czysty układ paliwowy

Jeśli zależy nam na skutecznym zapobieganiu awarii układu paliwowego niezbędne jest podejmowanie systematycznych działań. Dodatki czyszczące pozwalają na utrzymanie układu paliwowego w optymalnej kondycji. Pamiętajmy, że zarówno układy paliwowe w samochodach z silnikiem diesla jak i tych z silnikami benzynowymi są wrażliwe na różne zanieczyszczenia. Dobierzmy zatem odpowiedni preparat do naszego auta. W ofercie firmy Kemetyl znajdziecie wysokiej jakości produkty, w tym Środek do czyszczenia układu paliwowego – diesel oraz Środek do czyszczenia układu paliwowego – benzyna. Kemetyl oferuje również kosmetyki i akcesoria samochodowe, płyn AdBlue, płyny eksploatacyjne i preparaty techniczne.