Top 5 fajnych rozrywek na jesienno – zimowe dni

0

Pogoda coraz mniej nas rozpieszcza, ale z drugiej strony nie można całego wolnego dnia przesiedzieć na kanapie pod kocem, zajadając się łakociami. No dobra można, ale nie za często, bo inaczej przygotowanie do sezonu bikini będzie trzeba rozpocząć już drugiego stycznia. W jesienno-zimowe dni wcale nie trzeba się objadać czy nudzić i urządzać „festiwalu” drzemek. Dziś przedstawimy Wam top 5 fajnych rozrywek.

Top 1: granie w gry planszowe

Czasami pogoda nie rozpieszcza i o spacerach nie ma mowy. W takie dni nie trzeba też oglądać tv. Zawsze można pograć w gry planszowe. Zabawa będzie przednia. Wystarczy tylko zaprosić grupę przyjaciół i wybrać fajną grę, a potem można już oddać się przyjemności, jaką daje zabawa. Możecie wybrać gry zręcznościowe, ale też pamięciowe czy nawet śmieszne. Możliwości jest sporo. Nie zapomnijcie jeszcze o przygotowaniu przekąsek, jednak zamiast tych niezdrowych postawcie na coś smacznego i zdrowego. Warto przygotować choćby chipsy z batatów czy też sałatki owocowe z dodatkiem naturalnego jogurtu.

Top 2: jazda na rowerze

Okres jesienno-zimowy kojarzy się nam głównie z siedzeniem w domu i oglądaniem tv. Ale tak wcale być nie musi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na wycieczkę rowerową. Wystarczy tylko rower i ochraniacze oraz kask i już można cieszyć się z przyjemności, jaką daje ta aktywność. Polecamy Wam rowery górskie w Warszawie, które można kupić w bardzo przystępnej cenie. Pamiętajcie, że jazda na rowerze wpisuje się w zdrowy styl życia. Regularnie jeżdżąc, nie tylko możecie wzmocnić pracę mięśni, ale też pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Oczywiście to nadal nie wszystkie zalety jazdy na rowerze. Musimy też wspomnieć, że osoby, które stawiają na regularną aktywność rzadziej chorują na choroby serca, niektóre typy nowotworów, a przy tym zmniejsza się w ich przypadku ryzyko depresji. A więc nie pozostaje nic innego jak tylko wsiąść na swój dwukołowiec i oddać się przyjemności, jaką daje jazda na nim.

Top 3: nauka języków obcych

Już wiecie, że rower górski w Warszawie można tanio kupić i sprawdzi się on nawet do jazdy w bardziej wymagającym terenie. Czas więc poznać kolejną rozrywkę, która sprawi Wam sporo przyjemności w te jesienno-zimowe dni. I tutaj mamy na myśli naukę języków obcych. Nie ma się co oszukiwać, znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest wręcz koniecznością we współczesnym świecie. Jednocześnie wiele osób często stwierdza, że nie ma czasu na naukę, bo zawsze jest coś innego to zrobienia. Skoro teraz pogoda nas nie rozpieszcza, to dlaczego by nie pouczyć się języków obcych. To dobra okazja na naukę czy nadrobienie zaległości. Możecie skorzystać z różnych aplikacji, ale też uczyć się przez sieć. Wiele szkół językowych organizuje zajęcia właśnie online, co rzecz jasna jest wygodną formą nauki. Zamiast więc spędzać czas na oglądaniu tv można zrobić coś dobrego dla siebie i rzeczywiście nauczyć się języka obcego.

Top 4: nauka gotowania

Wiele osób odżywia się niezbyt dobrze, co rzecz jasna przekłada się na zdrowie, ale i wagę. Czas to zmienić. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i nauczyć się gotować zdrowe posiłki, które są też obłędne w smaku. Pamiętajcie, że gotowanie może być przyjemnością. Robienie smacznych i zdrowych sałatek, ale też dań na parze nie jest trudne. Umiejętność gotowania zdrowych dań jest przydatna, bo niestety catering dietetyczny często jest bardzo drogi. Jeżeli więc chcecie nieco zaoszczędzić i zrobić coś dobrego dla siebie, to taka nauka będzie wręcz wskazana. Jak więc zauważyliście pożyteczne rzeczy można traktować przez pryzmat rozrywki. Wystarczy tylko pozytywne nastawienie.

Top 5: ukulturalnianie się

Jesienno-zimowe dni warto wykorzystać też na chodzenie do muzeum czy teatru. Macie sporo możliwości. Warto dowiedzieć się więcej choćby na temat sztuki współczesnej, ale też poznać dzieła najlepszych artystów. Polecamy Wam balet, który naprawdę jest doskonałą rozrywką. Po wizycie w teatrze można jeszcze pójść do kawiarni zamówić pyszną kawę i porozmawiać na temat sztuki. Zamiast spędzać czas przed tv, warto poznać kulturę wysokich lotów.