Czy warto sięgnąć po monitor panoramiczny?

1

Jeśli chociaż trochę interesujesz się nowinkami technologicznymi, to zapewne wiesz, że monitor panoramiczny zdobył ogromną popularność na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nie jest tajemnicą, że panoramiczne monitory należą do produktów z wyższej półki cenowej w porównaniu ze standardowymi modelami. Zatem zanim zdecydujesz się na zakup nowego modelu, sprawdź, jakie zalety niesie za sobą używanie takiego monitora i czym właściwie różni się on od zwykłych produktów.

Monitor panoramiczny — więcej przestrzeni i szybsza praca

Pozytywne opinie na temat panoramicznych monitorów nie wzięły się znikąd — są jak najbardziej zgodne z prawdą. Na temat tego sprzętu musisz wiedzieć, że to przede wszystkim monitor, który przyspiesza wszystkie działania wykonywane na jego ekranie. Dlaczego? Duża przestrzeń robocza pozwala Ci otworzyć więcej niż jedno okno w niemal pełnej wielkości. Dzięki temu jedno urządzenie (w szczególności jeśli to ultra szeroki monitor) może zastąpić Ci nawet dwa osobne monitory o standardowych kształtach.

Warto zaznaczyć też, że monitory panoramiczne występują w wielu wariantach — każdy użytkownik znajdzie model idealny dla siebie. Dostępne są zarówno monitory panoramiczne, jak i wspomniane już ultra szerokie, a także modele dla graczy, czy z ogromnym ekranem, na którym bez przeszkód możesz oglądać najnowsze filmy. Łączy w sobie zatem funkcjonalność z wysoką jakością i naprawdę dużym wyborem modeli. Jeśli zastanawiasz się, jaki monitor panoramiczny wybrać, musisz określić swój budżet i wymagania sprzętowe.

Do pracy czy do gier? Kiedy rozważyć wybór panoramicznego monitora?

Monitor panoramiczny 144 Hz to idealne rozwiązanie do gier. Częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 144 Hz zapewnia świetną płynność podczas najbardziej dynamicznej akcji, bardzo dobry kontrast i realistyczne odwzorowanie kolorów. W połączeniu z dużą przestrzenią w poziomie, który pozwala widzieć więcej, ten monitor staje się idealnym wyborem dla każdego miłośnika gier.

A co jeśli chcesz wybrać monitor panoramiczny do pracy? Dobra wiadomość jest taka, że chętniej sięgają po niego osoby z różnych branż. Większość dostrzega większy komfort czy szybsze wykonywanie zadań, gdy ma możliwość otwarcia wielu okien jednocześnie. Monitor panoramiczny przyda się nie tylko grafikom, programistom czy osobom pracującym przy edycji nagrań audio i wideo. Ułatwi również pracę z arkuszami kalkulacyjnymi czy danymi w postaci wykresów, a nawet podczas tworzenia prac naukowych, gdy musisz korzystać z wielu źródeł naraz.

Podsumowanie

Monitory panoramiczne to fantastyczny zakup dla osób, które liczą na wysoką jakość, a jednocześnie szukają lepszych wrażeń z grania czy chcą poprawić swoją efektywność podczas pracy. Ten rodzaj monitorów jest naprawdę uniwersalny, a co więcej, dostępny w wielu rozmiarach, dlatego możesz wybrać taki model, który nie zajmie zbyt dużo miejsca.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

1 KOMENTARZ