Przygotowanie do nauki tańca

0

Dość często predyspozycje do tańca wykazywane są już w wieku dziecięcym. Wówczas rodzice zapisują swoje pociechy na kursy, tak zaczynali kiedyś tancerze. Do lekcji tańca zazwyczaj wymagane jest szczególne przygotowanie pod względem między innymi ubioru. Podczas ćwiczeń, treningów wystarczy luźne ubranie, które w żaden sposób nie będzie krępowało ruchów. Jednak podczas występów oficjalnych w niektórych stylach tanecznych potrzebny jest adekwatny do wykonywanych figur strój.

Tancerze i ich stroje

W profesjonalnych odsłonach tańca odpowiedni rodzaj stroju jest wymagany, oczywiście dostosowany do konkretnej techniki. W myślach niektórych osób może pojawić się pytanie, czy naprawdę ma to tak ogromne znaczenie? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca, ponieważ ubranie często pozwala na lepsze ukazanie własnych możliwości i dokładności wykonywanych figur tanecznych. Podczas treningów jest miejsce na względną swobodę, wówczas nie zwraca się większej uwagi na elegancję, dostojeństwo, czy inne aspekty pasującego ubioru. Występy publiczne to prawdziwe wyzwanie dla tancerzy, to czas, kiedy pokazują efekty wszystkich swoich treningów i ciężkiej pracy. To właśnie w tym momencie dużą rolę odgrywa strój, który dodatkowo ożywia każdy występ. Wszelkie ruchy wyglądają o wiele bardziej płynnie, dostojnie i są wykonywane z należytą starannością. Głównym aspektem, który wyróżnia poszczególne rodzaje strojów tanecznych jest oczywiście styl, który artyści będą przedstawiać. Całkowicie inne ruchy wykonuje się przecież tańcząc hip-hop, a odmienne podczas salsy, czy tanga. W pierwszym przypadku preferowany jest luźny outfit i sportowe obuwie, a przeciwny styl obowiązuje w dwóch kolejnych tańcach.

Właściwy ubiór do tańca

Już na początku przygody z tańcem warto zapoznać się z zasadami odnośnie ubioru do nauki, w ten sposób można uniknąć ewentualnego zaskoczenia w późniejszym czasie. Tancerze baletowi muszą wykazać się dużą równowagą i silą do wykonywania poszczególnych figur. W związku z tym dobiera się dla nich stroje proste i klasyczne, podkreślające wdzięczność każdego ruchu. Potrzebne są trykot, spódnica baletowa, rajstopy oraz baleriny. Dowolnością jest długość rękawów stylizacji, ponieważ mile widziane są zarówno te z krótkimi, długimi, jak i ich pozbawione. Wśród kolorów najczęściej wybierane są białe, czarne i różowe. Trykoty i rajstopy powinny być bardzo dobrze dopasowane do figury, jednocześnie oczywiście z zachowanie wygody. Kolejnym przykładem są tancerze jazzowi, pozornie wydaje się, że mogą oni zachować większą swobodę w wyborze strojów. Tymczasem dobrze sprawdza się ponownie trykot i rajstopy, ewentualnie dopasowany top w zestawie z dobrze dopasowanymi spodniami i miękkimi, gwarantującymi wygodę, skórzanymi butami do tańca. Podstawą dla ubrań dedykowanych tancerzom jest szycie z wysokiej jakości i oddychających materiałów. Niektóre z nich są nowoczesne, inne nieco mniej, ale punktem wspólnym jest właściwie zawsze wygoda i dopasowanie rozmiaru poszczególnych elementów garderoby.