Problemy z potencją – jak je rozwiązać i co może pomóc?

0

L-arginina jest bardzo popularna w suplementach przeznaczonych dla osób uprawiających sport – zarówno amatorsko, jak i zawodowo. Jej zwiększona podaż w diecie sprzyja polepszeniu ogólnej wydolności organizmu oraz układu krwionośnego. Związek ten wspiera też wytwarzanie hormonu wzrostu i przyrost tkanki mięśniowej. Sportowcy sięgają po l-argininę, aby móc ciężej trenować i uzyskiwać lepsze wyniki. Okazuje się, że jest on też pomocny przy problemach z potencją. Boryka się z nią coraz więcej mężczyzn i to już w coraz młodszym wieku.

Problemy z potencją coraz powszechniejsze

Statystyki jasno wskazują na coraz większe problemy mężczyzn z potencją. Aż 40% panów po czterdziestce boryka się z zaburzeniami na tle seksualnym. Problemy z erekcją mają już nawet mężczyźni po trzydziestym roku życia, czego przyczyną może być wiele czynników – w tym stres, źle zbilansowana dieta, nałogi, niedobory, choroby, deficyt snu.

Właściwości l-argininy

L-arginina jest związkiem należącym do grupy aminokwasów, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jako że jest to aminokwas egzogenny, którego organizm wytwarza w niewystarczających ilościach, konieczne jest jego dostarczenie z zewnątrz, najlepiej z pożywieniem. L-argininę można znaleźć w produktach takich jak mięso, nabiał, rośliny strączkowe czy orzechy. Związek ten bierze udział w licznych procesach zachodzących w naszym organizmie.

Na rynku dostępne są przeróżne suplementy diety zawierające l-argininę, które cieszą się dużą popularnością wśród sportowców, szczególnie tam, gdzie liczy się duża wytrzymałość. Wykorzystuje się ją w celu zwiększenia ukrwienia mięśni, co przekłada się na ich lepsze dotlenienie i dożywienie. Suplementacja tym związkiem zwiększa też możliwości wysiłkowe organizmu – wzrost dotyczy nie tylko siły mięśni, ale też ich wytrzymałości. Wszystko to sprawia, że możliwe jest wykonanie cięższego treningu, czyli zwiększenie intensywności ćwiczeń, co przekłada się na lepsze osiągi. Takie efekty można uzyskać, biorąc l-argininę przed treningiem. Natomiast przyjęcie tego związku po ćwiczeniach fizycznych przekłada się na sprawniejsze dostarczenie składników odżywczych do mięśni, czyli na przyspieszenie procesu ich regeneracji powysiłkowej i rozrostu masy mięśniowej. Korzystne działanie l-argininy na organizm wykorzystywane jest także w kardiologii i seksuologii.

Źródło: https://greenerpharma.com/l-arginina-wlasciwosci-zastosowanie

Zastosowanie l-argininy w suplementach na potencję

W wielu suplementach dla mężczyzn znaleźć można w składzie l-argininę. Przykładem są tabletki na potencję – Potency Therapy, czyli naturalny preparat zawierający składniki poprawiające męską sprawność seksualną i przyczyniające się do wzrostu sił witalnych. L-arginina okazuje się być pomocna w przypadku problemów z erekcją. Związkowi temu przypisuje się działanie poprawiające zarówno jakość, jak i intensywność doznań seksualnych u płci męskiej. L-arginina jest prekursorem tlenku azotu, który reguluje napięcie naczyń krwionośnych i ma korzystny wpływ na ciśnienie krwi. Zwiększona jej podaż działa korzystnie na poprawę jakości życia seksualnego u mężczyzn. Wzmożona produkcja tlenku azotu przekłada się na rozkurcz tkanki mięśniowej w ciałach jamistych. Do narządów płciowych dopływa więcej krwi, co przeciwdziała problemom z erekcją. Za pomocą l-argininy można w naturalny sposób wzmocnić erekcję i zwiększyć intensywność doznań seksualnych, bez niepożądanych skutków ubocznych. Na tym jednak nie koniec. Poprawienie samej erekcji u mężczyzn to jedno, ale suplementacja l-argininą przyczynia się do zwiększenia ilości plemników.

Więcej: https://greenerpharma.com/pl/c/Potencja-erekcja/64

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj