Podstawowe informacje, o których nie możesz zapomnieć przy budowie domu

0

Masz już w ręku akt notarialny wymarzonej działki. Teraz czas na wybór planu architektonicznego Twojego przyszłego domu, zakup materiałów budowlanych i umówienie się z ekipą wykonawczą. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć, przymierzając się do budowy własnego domu.

Odpowiedni dobór materiałów budowlanych

Na dobrych materiałach budowlanych nie warto oszczędzać. W końcu to od nich zależy wielkość późniejszych rachunków do zapłaty za ogrzewanie. Nie bez znaczenia jest także komfort cieplny domowników. Dom ma być komfortową oazą dla wszystkich członków rodziny, w której będą czuć się dobrze przez cały rok.

Wybierając materiały budowlane do wykonania ocieplenia elewacji, dobrze rozejrzyj się na rynku. Z każdym rokiem w sklepach pojawiają się coraz to nowe i bardziej innowacyjne surowce do ocieplania elewacji. Co ważne, szacuje się, że aż 40% strat ciepła jest konsekwencją źle wykonanej izolacji ścian domu.

  • zaślepki z wełny lub styropianu

Oprócz solidnej gęstej wełny mineralnej czy styropianu, niezbędne jest również dobranie do nich odpowiednich akcesoriów. W przypadku tych pierwszych doskonale sprawdzą się zaślepki z wełny, które mają za zadanie zachować ciągłość izolacji, a w konsekwencji komfort termiczny mieszkańców. Brak zastosowania zaślepek na łebkach kołków służących do montażu materiałów izolacyjnych może doprowadzić do niepożądanego zjawiska w postaci mostków cieplnych. One z kolei mogą z czasem skutkować nieestetycznymi zaciekami na elewacji. Aby jak najlepiej dobrać grubość i średnicę zaślepki do zastosowanego materiału, warto wykonać je na indywidualne zamówienie u producenta https://thermo-ips.pl/.

  • frez do wełny

Zapewne zastanawiasz się, czym jest frez do wełny? Spokojnie, nie musisz znać się na wszystkim. Ważne, aby Twoi pracownicy znali się na swoim fachu. Podczas pracy powinni być wyposażeni we frez do wełny, za pomocą którego szybko wytną potrzebne im zaślepki do łebków elementów mocujących. Urządzenie posiada certyfikat jakości ISO 9001 zapewnia efektywność sprzętu w czasie budowy i łatwość uzyskania zaślepki o potrzebnej średnicy i grubości.

Znajdź najlepszą ekipę remontową

Bez odpowiedniej ekipy budowlanej ani rusz! Zwłaszcza w czasach, gdy pracy do rąk brakuje. Gdy już dysponujesz ekipą fachowców, nie zapomnij poprosić ich o wykonanie niezbędnych prac, w tym montażu wyłazu dachowego, służącego doświetleniu i lepszej wentylacji poddasza, a także będący naturalnym wyjściem na dach w razie potrzeby naprawy połaci dachowej. Pozostając w temacie wyłazu, trzeba pamiętać o zakupie klina dachowego z wełny, za pomocą którego można ograniczyć problemy związane z załamywaniem pokrycia dachowego (zwłaszcza papy termozgrzewalnej) w czasie jego montażu.

Artykuł Partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj