Nielimitowany Internet mobilny za granicą – dlaczego warto?

0

Wyjazd na wakacje wiąże się z wieloma przygotowaniami, szczególnie za granicę. Warto przede wszystkim zapewnić sobie nieograniczony dostęp do Internetu, który pozwoli nam na korzystanie z GPS, sprawdzanie restauracji, w których warto zjeść oraz szybkie udostępnianie zdjęć w social mediach. Dlaczego warto wybrać nielimitowany internet mobilny na podróż?

Router do Internetu mobilnego za granicą

XOXO WiFi to podręczny router, który zapewnia nam dostęp do Internetu na określoną przy zakupie ilość dni. Router należy odebrać przed wyjazdem, by móc w pełni cieszyć się możliwościami cyfrowego świata na wakacjach. 

Rozwiązanie to zapewnia Internet w ponad 140 krajach na świecie, dzięki czemu nie musimy obawiać się nieoczekiwanego rachunku przez przypadkowe połączenie z lokalnym dostawcą. Zyskujemy dostęp do nielimitowanego Internetu za granicą, nawet jeśli wykorzystamy dzienny pakiet danych. 

Należy zawsze również zwracać uwagę na bezpieczeństwo, szczególnie w sieci. Urządzenie od XOXOWiFi korzysta z nowoczesnych technologii, które zabezpieczają nasze dane osobowe, i nie tylko, przed włamaniem i dostępem osób trzecich.

Przenośne WiFi za granicą – prędkość i jakość sygnału

Nielimitowany Internet nie będzie dla nas korzystny, jeśli nie możemy się z nim połączyć w czasie rzeczywistym. Oczekiwanie na sygnał sprawia, że czas nam się dłuży i niejednokrotnie prowadzi do opóźnień w podróży. 

Korzystając z XOXOWiFi mamy dostęp do sieci 4G/LTE. Przebywając w miejscu, w którym lokalni ludzie mają sygnał w telefonach komórkowych, bez problemu będziemy w stanie odpowiednio szybko połączyć się z siecią. Sprawdź szczegóły na XOXOWiFi.com

Czym jest roaming?

Roaming to połączenie bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych, które łączą nas z obcą siecią, gdy nasza nie znajduje się w zasięgu urządzenia. Najczęściej uruchamiany jest właśnie przy połączeniu z Internetem znajdując się w innym kraju. Dotyczy również połączeń komórkowych. Żeby korzystać z roamingu należy odpowiednio zaznaczyć ustawienia w telefonie komórkowym.

Korzystając z roamingu za granicą poza strefą Unii Europejskiej narażamy się na ogromne rachunku za korzystanie z Internetu. W obszarze Unii Europejskiej otrzymujemy najczęściej od naszego operatora określony pakiet danych i SMS-ów, z których możemy korzystać podczas pobytu. Roaming Play i roaming T-mobile umożliwia właśnie bezpłatny dostęp do sieci na terenie UE, natomiast rachunki za korzystanie z niej poza jej obszarem są niejednokrotnie przykrym zakończeniem wakacji. 

Wyjeżdżając w bardziej egzotyczne kraje niestety sytuacja zmienia się na naszą niekorzyść. Ceny różnią się sobą w zależności od lokalnej sieci w danym państwie i nie sposób sprawdzić wszystkie opłaty w Internecie. Najlepszym rozwiązaniem, żeby uniknąć nieoczekiwanych kosztów jest wykupienie bezpiecznego i zaufanego routera, który pozwoli na nieograniczony dostęp do sieci bez dodatkowych opłat. 

Internet mobilny – czy sprawdzi się do laptopa?

Wiele osób na wakacje bierze ze sobą również laptopa. Jeśli chcemy na nim korzystać z sieci, bez problemu będziemy w stanie połączyć się z routerem XOXOWiFi. Urządzenie udostępnia sieć, do której możemy podpiąć kilka urządzeń. Oczywiście im ich więcej, tym Internet może być lekko wolniejszy.

W jaki sposób natomiast połączyć urządzenie z laptopem? W laptopie należy włączyć opcję korzystania z sieci komórkowych, najczęściej jednak jest ona włączona domyślnie. Również należy włączyć nasz mobilny router. Po odczekaniu chwili zobaczymy sieć XOXO WiFi w naszym laptopie i będziemy mogli już bezpiecznie korzystać z sieci internetowej.