Krem do cery problematycznej

0

Jak nawilżać i pielęgnować skóry ze skłonnością do powstawania niedoskonałości? W tym wypadku niezwykle istotny jest wybór właściwego kremu. Dobry krem do cery problematycznej powinien przede wszystkim nawilżać skórę bez jednoczesnego obciążania jej, co z kolei jest jedną z najczęstszych przyczyn odpowiedzialnych za pojawianie się wyprysków. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze kremu do codziennej pielęgnacji?

Cera problematyczna – charakterystyka?

Mianem cery problematycznej określa się cerę ze skłonnością do powstawania niedoskonałości – zaskórników, wyprysków, wągrów, przebarwień itp. Z wymienionymi problemami skórnymi najczęściej zmagają się posiadaczki skóry trądzikowej, mieszanej i tłustej.
Skąd biorą się uporczywe i nieestetyczne krostki oraz grudki podskórne? Zła dieta, niewłaściwa pielęgnacja, zanieczyszczenia powietrza, palenie papierosów, stres, przyjmowanie niektórych leków – przyczyny występowania niedoskonałości mogą być różne. Jedną z nich jest wzmożona aktywność gruczołów łojowych, co z kolei spowodowane jest zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Nadmierna produkcja sebum negatywnie wpływa na naturalne procesy złuszczania się naskórka, w wyniku czego pory skóry zostają zatkane przez martwe komórki, co stwarza sprzyjające warunki rozwoju bakterii beztlenowych. Efektem tego jest pojawienie się na skórze zmian trądzikowych.

 Jakie składniki powinien zawierać krem do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami?

Wybierając krem do cery problematycznej, szczególną uwagę należy zwrócić na jego skład. Produkt powinien być pozbawiony substancji takich jak oleje mineralne czy komandogenne oleje pochodzenia naturalnego (np. olej kokosowy, olej rycynowy), które, choć wykazują silne właściwości nawilżające, to niestety zapychają pory, w związku z czym mogą one dodatkowo pogarszać stan skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej. Oprócz tego osoby ze skórą skłonną do powstawania niedoskonałości powinny unikać kosmetyków zawierających w swoim składzie alkohol, który nadmiernie wysuszając skórę, przyczynia się do zwiększenia ilości produkowanego przez nią sebum.

Jaki krem do cery problematycznej wybrać?

Dobry krem do pielęgnacji cery z niedoskonałościami powinien mieć lekką konsystencję oraz starannie dobrane stężenie składników aktywnych. Jednym z takich produktów jest L-Cream od marki Nanili. Krem z kwasem laktobionowym o działaniu bakteriostatycznym skutecznie zmniejsza powstawanie niedoskonałości, a dodatkowo także łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Co więcej, produkt ten reguluję pracę gruczołów łojowych.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.