Home LifeStyle Kardiologiczny sprzęt dla mazowieckich szpitali

Kardiologiczny sprzęt dla mazowieckich szpitali

0

Placówki zdrowotne w w Sokołowie Podlaskim, Kozienicach czy Przasnyszu wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia chorób serca. To jeden z efektów zaangażowania Unii Europejskiej, która przeznacza miliony euro na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, remonty szpitali czy innowacyjne technologie w obszarze zdrowia.

Jak – z okazji Światowego Dnia Serca – poinformował mazowiecki urząd marszałkowski, Fundusze Europejskie pomogły poprawić dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej w obszarze kardiologii w wielu mazowieckich szpitalach. Dzięki zrealizowanym projektom osoby z chorobami serca znajdują pomoc w swoim regionie. Leczenie blisko miejsca zamieszkania jest ważne nie tylko dla pacjentów, ale także dla ich rodzin. Dzięki możliwościom finansowym z UE, placówki medyczne mogły wdrożyć nowoczesne technologie w leczeniu chorób serca. Efektem jest większe bezpieczeństwo pacjentów, mniej inwazyjne zabiegi, a także, co ważne, krótsze pobyty w szpitalu oraz późniejszy okres rekonwalescencji.

Najnowsze inwestycje wspierane z unijnych środków to dostawy nowoczesnego sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób serca. Chodzi m.in. o zestawy do prób wysiłkowych z bieżnią, cykloergometry, automatyczne aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego, aparaty do badania echa serca i EKG, holtery, spirometry.  

Takie urządzenia trafiły m.in. do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim,   Radomskiego Szpitala Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach.

Na co dzień  nie myślimy o tym jak ważne jest serce w organizmie człowieka – czytamy w serwisie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. A gdy nic nam nie dolega, to nie skupiamy się na chorobach serca. Natomiast schorzeń kardiologicznych jest wiele, a bez nieustannej pracy serca, nie moglibyśmy żyć. Głównym celem Światowego Dnia Serca jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

NO COMMENTS

Exit mobile version